Trwa ładowanie...
d2beo1o

Żoliborz dostał nową linię autobusową!

Mieszkańcy nie doszli do porozumienia, decyzję podjęła Rada Dzielnicy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żoliborz dostał nową linię autobusową!
d2beo1o

Zarząd Transportu Miejskiego uruchamia nową linię autobusową, która zapewni mieszkańcom osiedla Żoliborz Południowy dojazd do stacji metra Dworzec Gdański. Autobusy będą kursowały na trasie: Dw. Gdański – Rydygiera – Przasnyska – Krasińskiego – Powązkowska – Powązki -Cm. Wojskowy.

Trasa biegnąca ulicami Przasnyską i Krasińskiego będzie obowiązywała do czasu wybudowania brakującego odcinka ulicy Rydygiera pomiędzy ulicami Przasnyską i Powązkowską. Po oddaniu do użytku tego odcinka ulicy Rydygiera autobusy – w celu obsługi mieszkańców osiedla Żoliborz Artystyczny – będą obsługiwały rejon skrzyżowania ulic Powązkowskiej, przyszłej Rydygiera i pl. Niemena.

Pojedyncze wnioski dotyczące uruchomienia linii autobusowej obsługującej osiedla Zatrasie i Rudawka wpływały do Zarządu Transportu Miejskiego już od kilku lat. Wraz z wybudowaniem nowych budynków mieszkalnych przy ulicy Rydygiera, zorganizowano konsultacje społeczne, których celem było poznanie preferencji komunikacyjnych mieszkańców osiedli Zatrasie, Rudawka i Żoliborz Południowy. Trwały one do lipca 2014 roku. Mieszkańcy usłyszeli pięć propozycji, z których największym poparciem (36,9 proc. głosów) cieszyła się propozycja uruchomienia linii autobusowej na trasie: skrzyżowanie ulic Broniewskiego i Elbląskiej – Elbląska – Krasińskiego – Powązkowska – Duchnicka – Przasnyska – Rydygiera – Dw. Gdański. Jednak w trakcie spotkania, mieszkańcy osiedli Zatrasie i Rudawka zdecydowanie sprzeciwili się uruchomienia linii kursującej ulicą Elbląską.

d2beo1o

Ponieważ mieszkańcy tej części Żoliborza nie doszli ostatecznie do porozumienia, ZTM zwrócił się o opinię do Zarządu Dzielnicy, który nową trasę określił w uchwale podjętej przez Komisję Infrastruktury i Bezpieczeństwa Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Przeczytajcie też: Flash mob na Okęciu [WIDEO]

d2beo1o

Podziel się opinią

Share
d2beo1o
d2beo1o