Trwa ładowanie...

Żoliborz mniej znany (pokaz slajdów)

Gdzie stała odwrócona piramida? Jak miał wyglądać pl. Grunwaldzki? Jak wyglądał ogród Izabeli Czartoryskiej i gdzie się znajdował?

Żoliborz mniej znany (pokaz slajdów)
d9awc4p
d9awc4p

W przyszły czwartek kubowa wyprawa w zapomniane i peryferyjne zakamarki żoliborskie! Żoliborz Południowy pozostaje nieco w cieniu, a przecież też jest niezwykle ciekawy dla pasjonatów odkrywania miejskich tajemnic. Wirtualna wycieczka odbędzie się 20 marca o godzinie 19:30 w Kalinowym Sercu na ulicy Krasińskiego 25. Wstęp wolny.

Dowiemy się między innymi jak miał wyglądać pl. Grunwaldzki, kiedy powstał instytut chemiczny, co produkowano na Żoliborzu Przemysłowym, gdzie znajdowało się przed wojną drugie osiedle „barakowców”, skąd się wzięła ulica Przasnyska i ile ma fragmentów, gdzie było osiedle Kościuszki i co tam jest teraz, gdzie się męczy kandydatów na pilotów, czyje imię nosiła kiedyś szkoła podstawowa nr 92, którędy płynęła rzeka Rudawka, jak wyglądał ogród Izabeli Czartoryskiej i gdzie się znajdował, jak powstało miasteczko Powązki i dlaczego zniknęło, gdzie stała odwrócona piramida.* Wykład potrwa około 70 min.*

*Zobacz także: Większy Wielki Antykwariat *

d9awc4p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9awc4p