Trwa ładowanie...

Żoliborz też ma swoją plażę!

Miejsca do grillowania, kabiny sanitarne, bezpłatna wypożyczalnia leżaków, stacja Veturilo, przystań rzeczna, plac zabaw i punkt gastronomiczny

Żoliborz też ma swoją plażę!
d1e7tpd
d1e7tpd

Do warszawskich plaż dołączy kolejna - na Żoliborzu. Będzie to plaża z prawdziwego zdarznia. Do 15 maja ma tu powstać bezpłatna wypożyczalnia leżaków, stacja Veturilo oraz przystań rzeczna. Już teraz uporządkowany teren, wysypany piaskiem, z kabinami sanitarnymi, z przygotowanymi miejscami do grillowania (zadbano nawet o drewno), czeka na chętnych. Żoliborska plaża znajduje się na końcu betonowych bulwarów, na wprost Cytadeli, w miejscu, w którym rozpoczynają się tereny zasłużonego dla stolicy Klubu Sportowego „Spójnia”.

Z przystani póki co korzysta „Spójnia”, ale niebawem dobijać tu będą kajakarze. Na Cyplu Czerniakowskim oraz na Pradze na wysokości Stadionu Narodowego powstaną ogólnodostępne pomosty na rzece - informuje Urząd Dzielnicy Żoliborz - W tych miejscach będzie można wypożyczyć kajaki i spłynąć ok. 6 km Wisłą do żoliborskiej plaży, gdzie będzie można oddać wypożyczony sprzęt i wrócić na miejsce startu publicznym rowerem. W najbliższym czasie powstanie przy plaży plac zabaw dla dzieci i punkt gastronomiczny. Rozpoczynają się już prace nad budową ścieżki rowerowej, łączącej Śródmieście z Bielanami, przebiegającą przez Żoliborz wzdłuż Wisły.

Udoskonalanie zagospodarowania plaży i okolicy będzie trwało kilka sezonów w zależności od środków finansowych oraz potrzeb mieszkańców.

d1e7tpd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e7tpd