Trwa ładowanie...
d49l6ht

ZOM apeluje: zgłaszajmy zasłonięte znaki drogowe

Zarząd Oczyszczania Miasta zabiera się za przycinanie drzew i krzewów. Sprawdź, gdzie zgłosić miejsca z zarośniętymi znakami
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ZOM apeluje: zgłaszajmy zasłonięte znaki drogowe
d49l6ht

ZOM apeluje do mieszkańców Warszawy, aby pomogli zadbać o bezpieczeństwo i zgłaszali niedostatecznie widoczne znaki drogowe.

Czytaj też: Cała Warszawa w kwiatach!

Gałęzie drzew i krzewy mogą ograniczać prawidłową widoczność znaków drogowych przy drogach, chodnikach i ścieżkach rowerowych. Warto zgłosić w miarę dokładną lokalizację przysłoniętego lub niewidocznego znaku za pośrednictwem systemu Warszawa19115 .

d49l6ht

Można to zrobić telefonicznie, pod numer 19115, przez portal www.warszawa19115.pl lub mailem na adres: kontakt@um.warszawa.pl Pomocne jest też zainstalowanie w telefonie aplikacji Warszawa19115, która pozwala przekazywać interwencje w wyjątkowo prosty sposób.

Każdego dnia służby kontrolne Zarządu Oczyszczania Miasta monitorują stolicę pod kątem widoczności znaków drogowych. Ich odsłanianiem zajmują się firmy pielęgnujące zieleń przyuliczną oraz Interwencyjne Pogotowie Porządkowe. Kontrole rozpoczynają się wiosną i kontynuowane są przez cały okres wegetacyjny roślin – aż do jesieni.

Duża liczba interwencji przy znakach podejmowana jest po ulewnych, obfitych deszczach, kiedy to gałęzie nasiąkają wodą i zwieszają się pod nadmiernym ciężarem.

Czytaj też: Numer 19115 - kosztowny i średnio skuteczny

d49l6ht

Podziel się opinią

Share
d49l6ht
d49l6ht