Trwa ładowanie...

ZOM zasadzi 480 nowych drzew, najwięcej na Pradze Południe

Młode drzewa - klony, lipy, dęby, platany, kasztanowce, grusze i wiśnie - pojawią się w prawie każdej dzielnicy

ZOM zasadzi 480 nowych drzew, najwięcej na Pradze Południe
d37y0vf
d37y0vf

Najwięcej posadzonych będzie klonów - 115, lip - 62 i dębów - 59. Przy warszawskich ulicach pojawią się także platany, kasztanowce, grusze czy wiśnie. Posadzone egzemplarze będą duże, o obwodzie pnia min. 14 cm, z koroną ukształtowaną na wys. 220 cm.

Jesień, aż do okresu wystąpienia pierwszych przymrozków, to najlepszy czas na sadzenie większości gatunków drzew i krzewów liściastych - zarówno owocowych, jak i ozdobnych. Rośliny sadzone w okresie jesiennym znajdują się w stanie spoczynku. W szkółkach, w których dojrzewały, dobrze wykształciły swój system korzenny. Dzięki temu, po przezimowaniu w nowej lokalizacji, na wiosnę będą mogły sprawnie wejść w okres wegetacyjny.

Drzewa są znaczącą częścią miejskiego środowiska. To właśnie one dają nam cień w upalne dni, ograniczają hałas, hamują wiatr i oczyszczają powietrze. Aby przetrwać w metropolii muszą wykazać dużą odporność na niesprzyjające warunki miejskie. Dlatego ZOM wybiera drzewa, które poradzą sobie z zanieczyszczeniem powietrza przez pył i spaliny oraz występującym czasowo okresem suszy. ZOM dba o nowo posadzone drzewa przez okres 3 lat, podczas których systematycznie nawozi i nawadnia rośliny.

d37y0vf

Zarząd Oczyszczania Miasta dba o zieleń wzdłuż dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych. Jest to obszar około 1300 ha powierzchni. Swoimi działaniami stara się utrzymać dotychczasowy wizerunek Warszawy, która obok Sztokholmu i Berlina jest jedną z najbardziej zielonych stolic Europy.

Czytaj również: Mieszkańcy walczą o park!

d37y0vf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37y0vf