Trwa ładowanie...
d1y09cq

ZOM zrealizował pierwszy projekt z budżetu partycypacyjnego 2015. "Balustrada na skarpie"

"Poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ZOM zrealizował pierwszy projekt z budżetu partycypacyjnego 2015. "Balustrada na skarpie"
d1y09cq

Jedna z mieszkanek Żoliborza złożyła swój autorski projekt do budżetu partycypacyjnego 2015. Chodziło o balustradę na skarpie w parku Fosa i Stoki Cytadeli, która miałaby poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu. Kilkadziesiąt metrów dalej znajduje się plac zabaw dla dzieci. Stąd pomysł żoliborzanki. Projekt został właśnie zrealizowany przez Zarząd Oczyszczania Miasta .

Fundusze na wykonanie zabezpieczenia przekazał Urząd Dzielnicy. Balustrada w parku zamontowana została w ciągu alei biegnącej brzegiem stromej skarpy równolegle do ul. L. Mierosławskiego. 6-metrowa, wykonana ze stali barierka poprawia bezpieczeństwo i komfort użytkowników parku.

Mieszkańcy Warszawy złożyli 2325 projekty do budżetu partycypacyjnego na.Na projekty zaproponowane przez mieszkańców stolicy w tej edycji budżetu jest ponad 51 milionów złotych.

d1y09cq

Projekty można przeglądać w elektronicznym systemie na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl , można również wysłać pytanie do autora albo propozycję zmian w projekcie. Od 27 lutego do 22 marca 2015 r. odbyły się publiczne dyskusje nad zgłoszonymi pomysłami, po których autorzy mogli, dzięki uwagom mieszkańców, udoskonalić swój projekt.

Finałem będzie głosowanie w drugiej połowie czerwca, w efekcie którego zostaną wybrane projekty do realizacji w kolejnym roku budżetowym. Głosować będzie mógł każdy mieszkaniec Warszawy, drogą elektroniczną, osobiście lub korespondencyjnie w jednej wybranej przez siebie dzielnicy.

Wśród zgłoszonych pomysłów, oprócz zwyczajnych, jak balustrada poprawiająca bezpieczeństwo, znajdziemy również bardzo nietypowe jak targ warzywny pośrodku pl. Konstytucji czy tor żużlowy na Ursynowie . One też mają szansę na realizację.* *

*Przeczytajcie też: Nawet 40 tys. zł za mkw. Wznowiono sprzedaż apartamentów przy Złotej 44 *

Podziel się
d1y09cq

Podziel się opinią

Share

d1y09cq

d1y09cq