Trwa ładowanie...

Zombie na torach. Szokująca kampania Tramwajów Warszawskich

Kwarantanna, żywe trupy i smartfony. Aby zwrócić uwagę pasażerów na zagrożenie, w tej akcji społecznej zastosowano naprawdę mocny przekaz.

Zombie na torach. Szokująca kampania Tramwajów WarszawskichŹródło: Youtube.com, fot: Tramwaje Warszawskie
dbefki8
dbefki8

Chodzi o epidemię, która coraz częściej zbiera śmiertelne żniwo na miejskich ulicach. Tramwaje Warszawskie po raz dziesiąty ruszyły z kampanią "Bądźmy Razem Bezpieczni". Hasłem tegorocznej akcji jest krótki apel: "Odłóż smartfon i żyj". Okazuje się bowiem, że plaga pochłoniętych przez świat smartfonów pieszych to wielkie zmartwienie motorniczych.

Według badań przeprowadzonych przez działającego w Wielkiej Brytanii ubezpieczyciela AA Insurance, nieodpowiedzialnie korzystanie z urządzeń mobilnych staje się coraz większym zagrożeniem dla przechodniów. Na Wyspach ginie w ten sposób średnio 17 osób dziennie. W 2014 roku już połowa rozszeń ubezpiecznieniowych dotyczących kolizji z udziałem pieszych wskazywała na telefon komórkowy jako przyczynę incydentu.

Podobnie jest też polskiej stolicy, co tylko potwierdzają wypowiedzi pracowników Tramwajów Warszawskich.

- Według naszych szacunków kilkanaście procent potrąceń pieszych przez tramwaje jest spowodowanych właśnie nieostrożnym korzystaniem ze smartfonów. W statystykach nie jest to odnotowywane i nikt, nawet policja, nie jest w stanie stwierdzić tego jednoznacznie. Wiemy jednak, co mówią w takich sytuacjach nasi motorniczowie - mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

dbefki8

W jubileuszowej, X edycji kampanii "Bądźmy Razem Bezpieczni", postawiono na mocny przekaz. Na krótkim, bo zaledwie 10-sekundowym spocie widać kompilację dramatycznych wypadków z udziałem pieszych wpatrzonych w ekrany telefonów. Oprócz tego krótkiego wideo opublikowano także relacje kierowców tramwajów oraz nawiązującą do serialu "The Walking Dead" scenkę, gdzie głównymi bohaterami są pasażerowie-zombie.

Smartfonowy problem nie ogranicza się jedynie do niechronionych uczestników ruchu. Dane policji wskazują, że aż co piąty kierowca korzysta z telefonów komórkowych niezgodnie z przepisami. Na dodatek czas rekacji w trakcie rozmowy wzrasta do 4 sekund. Ponadto 65 proc.osób za kółkiem przyznaje się do czytania lub pisania wiadomości podczas jazdy.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

ZOBACZ TEŻ: Piesi i kierowcy winni wypadków z tramwajami

dbefki8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbefki8