Trwa ładowanie...

Żona prezydenta Trzaskowskiego sprawdzi się w biznesie

Małgorzata Trzaskowska, małżonka prezydenta Warszawy, zatrudniona od wielu lat w stołecznym ratuszu, odchodzi z pracy. Sprawdzi się w biznesie - wynika z informacji Wirtualnej Polski.

Żona prezydenta Trzaskowskiego sprawdzi się w biznesieŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d2vlf7a
d2vlf7a

Rafał Trzaskowski zapowiadał w kampanii samorządowej, że jeśli wygra wybory i zostanie prezydentem Warszawy, to jego małżonka - pracująca w stołecznym ratuszu od ponad dekady - zrezygnuje z pracy w Urzędzie Miasta.

Małgorzata Trzaskowska - jak pisaliśmy w Wirtualnej Polsce w grudniu - po wyborach jednak nadal pozostawała tam zatrudniona, bo - jak twierdzili nasi rozmówcy z ratusza - prowadziła "ważny projekt", którego ukończenie planowano na pierwszy kwartał 2019 r.

- Nie zamierzam wprowadzać standardów PiS i być przełożonym i pracodawcą własnej żony - deklarował w kampanii kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta stolicy.

Dziś prezydent Warszawy deklaruje, że jego małżonka z końcem marca odejdzie z Urzędu Miasta. I że termin jest przesądzony.

d2vlf7a

Jak słyszymy, Małgorzata Trzaskowska przejdzie wkrótce do prywatnego biznesu. Nie będzie już - jak zapewniają nasi rozmówcy z ratusza - pracować dla miasta ani wykonywać projektów, które mogłyby rodzić "konflikt interesów" związany z zatrudnieniem jej oraz pracą jej męża.

Tzaskowscy East News
Tzaskowscy Źródło: East News, fot: East News

Co dokładnie będzie robić małżonka Trzaskowskiego? Na razie jej otoczenie nie chce tego ujawniać.

Kilka miesięcy temu w magazynie Vogue żona prezydenta mówiła: "Z formalnego punktu widzenia, mogłabym kontynuować tę pracę, ale wiem, że byłaby to niekomfortowa sytuacja dla moich współpracowników. Dla Rafała i dla mnie ostatecznie też. Bardzo lubię swoją pracę, ale może to dobry moment na nowe wyzwania. Mam już swoje pomysły i otwartą głowę, więc pewnie wkrótce prasa nie będzie musiała się tym martwić. Zresztą myślę, że bez względu na to, gdzie teraz będę pracować, moja wiedza, którą zgromadziłam przez te lata, o tym jak funkcjonuje miasto, sprawi, że będę służyła Rafałowi dobrą radą w razie potrzeby”.

d2vlf7a

Obowiązki w ratuszu

Małgorzata Trzaskowska w kampanii udzielała się rzadko, właściwie była nieobecna (wystąpiła jedynie w spocie wyborczym). Ale dziennikarze wciąż zadawali politykowi PO pytanie: co stanie się w przypadku wyborczej wygranej z zatrudnioną w ratuszu małżonką?

- Nie będzie mogła tam pracować. Ona bardzo lubi swoją pracę i, jak należy się domyślać, nie jest zachwycona taką perspektywą. Rozmawiamy o tym - powtarzał Trzaskowski w kampanii.

Kilka tygodni po wyborach usłyszeliśmy od stołecznych działaczy PO, że małżonka prezydenta stolicy wciąż jednak pracuje w Urzędzie Miasta. Postanowiliśmy potwierdzić to drogą oficjalną.

d2vlf7a

Jak udało nam się dowiedzieć, Trzaskowska do tej pory zajmowała się m.in. "inicjowaniem projektów promocyjnych dla m.st. Warszawy i współpracą z instytucjami zewnętrznymi i wewnętrznymi oraz krajowymi i zagranicznymi interesariuszami rynku w zakresie promocji gospodarczej", a także "planowaniem i przygotowywaniem udziału m.st. Warszawy w targach m.in. inwestycyjnych oraz w wydarzeniach i konferencjach o charakterze gospodarczym, jak również prezentacją oferty m.in. inwestycyjnej oraz potencjału miasta, realizacją projektów związanych z promocja gospodarczą m.st. Warszawy".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2vlf7a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vlf7a