WP

Zoo otwiera nowy Ptasi Azyl

Z tej okazji zoo organizuje piknik dla dzieci
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zoo otwiera nowy Ptasi Azyl
WP

W Warszawie otwiera się nowy Ptasi Azyl. To tam trafiają znalezione przez nas ranne lub chore ptaki. 1 października to także Światowy Dzień Ptaków. Warszawskie zoo postanowiło połączyć te dwie okazje i zaprasza wszystkich miłośników tych zwierząt na specjalne wydarzenie. 1 października w Ogrodzie Zoologicznym będzie należał właśnie do ptaków.

Zoo przygotowało na to święto kilka atrakcji dla miłośników ptaków. W Ptaszarni odbędzie się piknik dla dzieci, gdzie przygotowano:
- pokaz ptaków sokolniczych
- konkurs na najlepsze przebranie za ptaka
- loterię z nagrodami
- poczęstunek
Dzieci przebrane za ptaki wchodzą tego dnia do Ogrodu Zoologicznego za darmo. Piknik odbędzie się w godzinach 10:00 - 14:00.

Ptasi Azyl to specjalistyczna lecznica dla ptaków chorych i rannych w wypadkach. Według danych warszawskiego ptasiego azylu prowadzonego przy stołecznym ogrodzie zoologicznym co roku pod opiekę trafia tam około 2 tys. ptaków, z czego około 50% po wyleczeniu wraca do naturalnych środowisk. Jest to o tyle istotne, że spora część przywożonych do leczenia ptaków znajduje się pod ochroną gatunkową lub wręcz znajduje się na liście zagrożonych gatunków. Miejsca takie znajdują się w większości dużych polskich miast.

WP
Podziel się
Podziel się
Podziel się
Podziel się
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP