Trwa ładowanie...

ZOO zbiera pamiątki przed jubileuszem. Podziel się wspomnieniami

Masz pamiątkowe zdjęcie z warszawskiego ZOO? To może być cenne archiwum! Podziel się nim z innymi warszawiakami.

ZOO zbiera pamiątki przed jubileuszem. Podziel się wspomnieniami
d2lhh25
d2lhh25

Warszawskie ZOO rozpoczyna wielką zbiórkę pamiątek! Już za rok ogród zoologiczny będzie obchodził swoje 90. urodziny. Z tej okazji poszukiwane są wszelkie zdjęcia, przewodniki i bilety , które pochodzą z dawnych czasów.

Apel skierowany jest do wszystkich gości ogrodu. Szczególnie cenne są dowody działania miejskiego zwierzyńca z lat 30.,40., 50. i 60.

- Najbardziej liczylibyśmy na zdjęcia i filmy. Zwłaszcza te, które pokazują ogród zoologiczny - jak funkcjonował, jak wyglądał, bo okazuje się, że ludzie przychodząc do zoo najchętniej fotografują zwierzęta, a one się nie zmieniają. Czekamy na widoki pokazujące infrastrukturę - twierdzi Anna Karczewska z warszawskiego zoo .

Powstanie album i kalendarz

Zdjęcia, pamiątki, przewodniki i bilety zostaną wykorzystane na potrzeby opracowania jubileuszowych publikacji m.in. kalendarza na 2018 rok czy rocznicowego albumu.

d2lhh25

Ze zbiórki wyłączone są zdjęcia przedstawiające same zwierzęta, ponieważ na przestrzeni lat ich wygląd zmienia się w niewielkim stopniu. - Zoo w swoim archiwum posiada sporo zdjęć przedstawiających zwierzęta, ale brakuje fotografii ilustrujących budynki, wnętrza, bramy wejściowe czy spacerowiczów - tłumaczą przedstawiciele ogrodu zoologicznego.

ZOO zachęca także do nagrywania swoich wspomnień związanych ze zwierzyńcem, które wzbogacą zasoby dokumentalne i wiedzę o historii warszawskiego ogrodu.

Zbiórka przez cały czas

Skany zdjęć, biletów, przewodników czy map można nadsyłać mailem na adres zoo@zoo.waw.pl . Oryginały tych dokumentów, barwne odbitki czy filmy można także dostarczać osobiście do siedziby ZOO przy ul. Ratuszowej 1/3. Po skopiowaniu zostaną one zwrócone właścicielom.

Akcja nie jest ograniczona czasowo. Zbiórka ma charakter bezterminowy.

d2lhh25

Źródło: UM Warszawa/PAP/Wawalove.pl

d2lhh25
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lhh25