Trwa ładowanie...

ZOO zlicytuje prace namalowane przez... szympansicę

Każdy, kto tego dnia przyjdzie do ZOO w przebraniu goryla, wchodzi bez biletu

ZOO zlicytuje prace namalowane przez... szympansicę
d39m50q
d39m50q

Warszawskie ZOO organizuje piknik edukacyjny, na którym odbędzie się licytacja obrazów namalowanych przez szympansicę Lucy. - Każde dzieło zaopatrzone będzie w certyfikat autentyczności - informują pracownicy ogrodu. I dodają: - To w trosce o plagiaty.

Pieniądze zgromadzone na aukcji zostaną przekazane na ochronę afrykańskich goryli populacji Grauera w Kongo, którym grozi wyginiecie w ciągu najbliższych 5 lat.

- Lucy malowała swoje obrazy z wielkim skupieniu, ale też szale twórczym, co widać w doborze kolorów i ruchu pędzla na płótnie - mówi WawaLove.pl Ewa Ziółkowska z warszawskiego Ogrodu Zoologicznego . - Szympansica, malując na rzecz swoich kuzynów z Afryki, używała też palców i języka, stąd niekiedy na jej dziełach można dopatrzeć się odcisków tych części ciała- dodaje.

Na pikniku zostaną przekazane informacje o tym, co każdy z nas może zrobić, by ratować te piękne i łagodne zwierzęta. Opiekunowie małp człekokształtnych z Warszawskiego ZOO opowiedzą też jak wygląda życie goryli w stołecznym Ogrodzie.Każdy, kto tego dnia przyjdzie do ZOO w przebraniu goryla wejdzie bez biletu, zaś w trakcie pikniku zorganizowany będzie konkurs na najatrakcyjniejsze przebranie. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

Ponadto w programie pikniku gimnastyka Tai chi, pogadanki o gorylach, gorylowe menu, konkurs wiedzy o tych zwierzętach, prezentacja okazów skonfiskowanych przez celników przemytnikom handlującym „zwierzęcymi pamiątkami”.

d39m50q

Od 21 sierpnia do końca miesiąca, wszyscy, którzy będą chcieli wesprzeć goryle będą mogli wrzucić dowolną kwotę do szkatuły znajdującej się przy alei głównej, nieopodal wejścia do ZOO od ulicy Ratuszowej. Cały dochód zostanie przekazany na ratunek afrykańskich goryli. Pieniądze będzie też można wpłacać na konto Fundacji Panda. Najhojniejszych darczyńców Ogród nagrodzi wycieczką po zapleczach pawilonu małp człekokształtnych.

Licytacja odbędzie się w najbliższą niedzielę w godz. 11.30 - 15.00 na trawniku przy placu zabaw.

d39m50q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39m50q