Trwa ładowanie...
d3sgg56

ZOO zlicytuje prace namalowane przez... szympansicę

Każdy, kto tego dnia przyjdzie do ZOO w przebraniu goryla, wchodzi bez biletu
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ZOO zlicytuje prace namalowane przez... szympansicę
d3sgg56

Warszawskie ZOO organizuje piknik edukacyjny, na którym odbędzie się licytacja obrazów namalowanych przez szympansicę Lucy. - Każde dzieło zaopatrzone będzie w certyfikat autentyczności - informują pracownicy ogrodu. I dodają: - To w trosce o plagiaty.

Pieniądze zgromadzone na aukcji zostaną przekazane na ochronę afrykańskich goryli populacji Grauera w Kongo, którym grozi wyginiecie w ciągu najbliższych 5 lat.

- Lucy malowała swoje obrazy z wielkim skupieniu, ale też szale twórczym, co widać w doborze kolorów i ruchu pędzla na płótnie - mówi WawaLove.pl Ewa Ziółkowska z warszawskiego Ogrodu Zoologicznego . - Szympansica, malując na rzecz swoich kuzynów z Afryki, używała też palców i języka, stąd niekiedy na jej dziełach można dopatrzeć się odcisków tych części ciała- dodaje.

d3sgg56

Na pikniku zostaną przekazane informacje o tym, co każdy z nas może zrobić, by ratować te piękne i łagodne zwierzęta. Opiekunowie małp człekokształtnych z Warszawskiego ZOO opowiedzą też jak wygląda życie goryli w stołecznym Ogrodzie.Każdy, kto tego dnia przyjdzie do ZOO w przebraniu goryla wejdzie bez biletu, zaś w trakcie pikniku zorganizowany będzie konkurs na najatrakcyjniejsze przebranie. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

Ponadto w programie pikniku gimnastyka Tai chi, pogadanki o gorylach, gorylowe menu, konkurs wiedzy o tych zwierzętach, prezentacja okazów skonfiskowanych przez celników przemytnikom handlującym „zwierzęcymi pamiątkami”.

Od 21 sierpnia do końca miesiąca, wszyscy, którzy będą chcieli wesprzeć goryle będą mogli wrzucić dowolną kwotę do szkatuły znajdującej się przy alei głównej, nieopodal wejścia do ZOO od ulicy Ratuszowej. Cały dochód zostanie przekazany na ratunek afrykańskich goryli. Pieniądze będzie też można wpłacać na konto Fundacji Panda. Najhojniejszych darczyńców Ogród nagrodzi wycieczką po zapleczach pawilonu małp człekokształtnych.

Licytacja odbędzie się w najbliższą niedzielę w godz. 11.30 - 15.00 na trawniku przy placu zabaw.

d3sgg56

Przeczytajcie też: To był początek polskiego internetu. 25 lat temu wysłano z UW pierwszego e-maila

d3sgg56

Podziel się opinią

Share
d3sgg56
d3sgg56