Trwa ładowanie...

Zorza polarna pojawi się w centrum Warszawy!

Tworzenie posągów z lodu, muzyka, filmy i sztuka ze Szwecji, a także fotografie i znakomite, szwedzkie projekty oraz kultura lapońska. Już za kilka dni!

Share
Zorza polarna pojawi się w centrum Warszawy!
d3h9lra

5 września rozpoczęła się europejska trasa szwedzkiego miasta Umea - Europejskiej Stolicy Kultury 2014. Mieszkańcy różnych regionów Europy będą mieli okazję podziwiać zorzę polarną, poznać lapońską kulturę, a także zobaczyć blisko 5 ton krystalicznie czystego lodu. Wspaniałe, przezroczyste centrum wystawiennicze przypominające gigantyczną kostkę lodu, ogniska i tradycyjne lapońskie „kata”, czyli lapońska wersja nordyckich namiotów tipi, pozwolą zwiedzającym zakosztować unikalnej kultury miasta Umea.

12-13 września Szwedzi pojawią się w Warszawie, dokładnie przy ul. Gen. Tokarzewskiego-Karaszewicza (wejście od ul. Krakowskie Przedmieście). W dniach wystawy prezentowana będzie szwedzka muzyka, filmy i sztuka, jak również fotografie, filmy i projekty, które dotarły do półfinałów konkursu Artists Caught. Wieczorem pawilon rozjaśni niezwykły pokaz zorzy polarnej.

Cztery wielkie bloki lodu to tylko jedna z atrakcji prezentowanych przez Umea podczas podróży po siedmiu miastach Europy. Przywożąc ze sobą wszystko, co najlepsze w tym mieście i regionie, Umea zaprezentuje przechodniom wspaniałe krajobrazy i przyrodę wprost z północy Szwecji. Pokaże, jak bardzo różnią się od siebie tamtejsza zima i lato, a także przybliży osiem lapońskich pór roku. Obchody przesilenia letniego, zorza polarna i szwedzki styl życia zostaną zaprezentowane obok muzyki i współczesnych projektów wnętrz autorstwa studia Designlabland.

d3h9lra

- Coraz więcej Europejczyków odwiedza Szwecję, ale niewielu z nich przyjeżdża do Umea i obcuje z niesamowitą przyrodą i kulturą charakterystyczną dla północnej Szwecji. Umea zaprasza wszystkich mieszkańców Europy, aby odwiedzili to miasto i na własne oczy zobaczyli zorzę polarną, poznali wyjątkową lapońską kulturę i krystalicznie czysty lód, który każdego roku stanowi budulec dla słynnego w świecie lodowego hotelu ICEHOTEL. Kolejną atrakcją będzie możliwość podglądania przy pracy znakomitych artystów tworzących lodowe posągi - mówi Viveca Burkhardt, kierownik ds. public relations na świat w VisitSweden.

Program:
• 11.00 - 18.00 - godziny otwarcia imprezy dla wszystkich uczestników;
• rzeźbienie w lodzie;
• wybrane elementy kultury szwedzkiej i tradycji lapońskiej - filmy, muzyka, design;
• wystawa półfinalistów konkursu Artists Caught by [Umea];
• całonocny pokaz zorzy polarnej (iluminacja pawilonu).

d3h9lra
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h9lra
d3h9lra