ycipk-2rr38w

Zostań obrońcą Warszawy!

Historia polskiego lotnictwa wciąż jest mało znana. Czy gra planszowa może to zmienić?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zostań obrońcą Warszawy!
ycipk-2rr38w

Instytut Pamięci Narodowej chce zachęcić do zapoznania się z historią za pomocą gry planszowej „111” opowiadającej o lotniczych walkach o Warszawę we wrześniu 1939 roku pomiędzy polskimi, a niemieckimi wojskami. Gra pozwala również zapoznać się z mniej znanymi osiągnięciami polskich pilotów.

To gra opowiadająca o lotniczej obronie Warszawy we wrześniu 1939 r. To temat nieco obecnie zapomniany, raczej mówi się bowiem o tej lądowej odsłonie walk. A przecież także w powietrzu działy się bardzo ciekawe historie. I celem gry jest m.in. przypomnienie tych ludzi, którzy bronili stolicy z powietrza m.in. por. Wojciecha Januszewicza z 111. Eskadry Myśliwskiej, do której numeru nawiązuje nazwa gry – opowiada Karol Madaj z IPN.

*IPN oferowaną grą chce pokazać prawdziwą historię powietrznych walk i przedstawić bohaterów tej obrony. *

ycipk-2rr38w

Gra przeznaczona jest dla dwóch osób powyżej 10 roku życia. Jedna wciela się w rolę dowodzącego polskimi siłami lotniczymi i broniącego stolicy przed Luftwaffe w 1939 r., druga dysponując nowoczesnym sprzętem chce zbombardować stolicę. Zasady gry są na tyle proste, że zagrać w nią może każdy. Z myślą o nabywcach zagranicznych gra dostępna jest również w angielskiej wersji językowej.

Planszę do gry stanowi rodzaj mapy sztabowej, której towarzyszy licznik paliwa oraz specjalne kostki, na których zamiast oczek znajdują się polskie szachownice i niemieckie krzyże Luftwaffe. Przy ich pomocy gracze toczą pojedynki. Dodatkowo na planszy znajdują się np. chmury, które można wykorzystać do ukrycia się przed przeciwnikiem czy niespodziewanych ataków. Do gry dołączone są również materiały historyczne takie jak ilustrowana historia Brygady Pościgowej i biogramy wybranych pilotów, obrońców stolicy.

Premiera tej niezwykłej gry już 6 września! Wtedy na ulice Warszawy wyjedzie zabytkowy tramwaj, a ubrani w polskie mundury rekonstruktorzy będą rozdawać okolicznościowe pocztówki przybliżające postaci zaangażowane w obronę Warszawy.

Czy gra „111” powtórzy sukces „Kolejki”?

ycipk-2rr38w
Podziel się
ycipk-2rr38w
ycipk-2rr38w
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2rr38w