Trwa ładowanie...

ZTM skontrolował klimatyzację w pojazdach. "Setki problemów, wysokie kary"

Sprawdzenia dokonano pomiędzy czerwcem a sierpniem.

Share
ZTM skontrolował klimatyzację w pojazdach. "Setki problemów, wysokie kary"
d1kezsa

Wynik pokazał, że zwłaszcza w autobusach można się zetknąć z przypadkiem przekroczenia dopuszczalnych norm temperatury. Latem powinna ona wynosić maksymalnie 25 stopni Celsjusza. Niestety często jest dużo wyższa, a powodem jest oczywiście niesprawna bądź niewłączona klimatyzacja w pojeździe. ZTM przeprowadził 2 364 kontroli, z czego większość odbywała się na stołecznych pętlach.

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował w komunikacie, że: "Polegają one na elektronicznym pomiarze temperatury wewnątrz pojazdu oraz sprawdzeniu nawiewu z "kratek klimatyzacji". Sprawdzane jest także czy systemy chłodzenia posiadają aktualne certyfikaty czy są odpowiednio serwisowane". Rezultat - prawie 300 wykrytych nieprawidłowości oraz 120 tys. zł kar nałożonych na przewoźników. Kontrole nadal będą się cyklicznie odbywać.

Jak się okazuje, największe problemy występowały w przypadku PKS Grodzisk Mazowiecki (166 uchybień) i Mobilis (85). Najmniej nieprawidłowości (21) wykryto w firmie ITS Michalczewski. W wielu przypadkach, przewoźnik podczas kursu po prostu nie włączał klimatyzacji. W Warszawie posiada ją już prawie 80% autobusów i 50% tramwajów.

d1kezsa
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1kezsa

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kezsa
d1kezsa