Trwa ładowanie...

ZTM uruchamia autobusy z Rembertowa. Pociągi nie wystarczyły

Od czwartku, 5 września, pasażerowie jadący w porannym szczycie z Rembertowa w kierunku Pragi-Południe będą mogli skorzystać z autobusów zastępczej linii ZS2. To decyzja, która zapadła po kilku dniach, kiedy mieszkańcy dosłownie nie mieścili się w pociągach Kolei Mazowieckich.

ZTM uruchamia autobusy z Rembertowa. Pociągi nie wystarczyłyŹródło: East News, fot: Tomasz Jastrzebowski
d3ynckd
d3ynckd

"Zarządca infrastruktury – spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, kontynuuje prace modernizacyjne na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Rembertów. Z tego powodu musiała zostać ograniczona liczba kursów pociągów SKM linii S2" - tłumaczy przewoźnik w oficjalnym komunikacie.

Autobusy mają jeździć jednokierunkowo na trasie od przystanku PKP Rembertów 03 do Dworca Wschodniego.

"Ze względu na duża liczbę pasażerów, którzy rozpoczynają swoją podróż w Rembertowie, Zarząd Transportu Miejskiego od 5 września uruchomi linię zastępczą ZS2. Autobusy będą jeździły w porannym szczycie, w ramowych godzinach 6.40 – 9.00. Na przystanki podjadą co 10 – 15 minut. Rozkład jazdy autobusów został tak ułożony, aby zapewnić połączenie w przerwach pomiędzy odjazdami pociągów" - poinformowano w środę mieszkańców stolicy.

Cały czas obowiązuje też wzajemne honorowanie biletów. Szczegółowy rozkład jazdy i zasady przejazdu komunikacją miejską są na stronie Zarządu Transportu Miejskiego.

d3ynckd

Pociągi z Rembertowa kursowały co ok. 30 minut. A zdjęcia z porannych godzin szczytu zalewały portale społecznościowe od poniedziałku.

Średnio na peronie zostawało 100 osób. Mieszkańcy zaczęli sami się skrzykiwać na portalach i organizować dojazd we własnym zakresie. Stąd decyzja ZTM.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Eksplozja auta na Bemowie. Rzecznik stołecznej policji: ekspertyzy będą niezbędne

d3ynckd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ynckd