Trwa ładowanie...
d2o8hmw

ZTM zwolnił Cię z zapłacenia mandatu? Dostaniesz PIT

Zgodnie z prawem umorzenie mandatu jest traktowane jako... zwiększenie majątku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ZTM zwolnił Cię z zapłacenia mandatu? Dostaniesz PIT
d2o8hmw

Skrzynka pocztowa a w niej PIT od... Zarządu Transportu Miejskiego. Taki nietypowy widok może zaskoczyć wielu warszawiaków, których w ubiegłym roku zwolniono z opłacenia mandatu lub umorzono inne należności.

Wszystko związane jest ze zmianą obowiązujących przepisów. - Wystawienie i wysłanie druków PIT-8C jest prowadzone w związku ze zmianą interpretacji indywidualnej prawa podatkowego wydaną 20 października 2016 roku przez Ministra Rozwoju i Finansów - informuje stołeczny ZTM .

Teraz np. umorzenie mandatu wystawionego w trakcie kontroli biletów, traktowane jest jako... dochód i zwiększenie majątku obywatela.

d2o8hmw

Zawiłe przepisy próbuje wytłumaczyć ZTM: - Dłużnik zaoszczędził na wydatku, który musiałby zostać przez niego poniesiony, gdyby mu Wnioskodawca nie umorzył długu. W wyniku takiego świadczenia w majątku dłużnika Wnioskodawcy nie pojawił się wprawdzie realny dochód (w znaczeniu ekonomicznym), ale ponieważ znaczenie terminu „dochód” na gruncie ustawy PIT jest szersze, zaoszczędzenie wydatków musi być traktowane na równi z przyrostem majątku - czytamy na stronie Zarządu Transportu Miejskiego.

Jak informuje radio RDC, ZTM do końca lutego będzie musiał wystawić i wysłać ponad 3 tysiące druków PIT-8C.

Źródło: ZTM/RDC/Wawalove.pl

Przeczytaj też: Reprywatyzacja. Ratusz chce odzyskać działkę przy Chmielnej 70

Podziel się
d2o8hmw

Podziel się opinią

Share

d2o8hmw

d2o8hmw