Trwa ładowanie...
d3pvlg4

Zwalniają strażników na lotnisku

Teraz na Okęciu obszuka cię specjalny ochroniarz
Share
Zwalniają strażników na lotnisku
d3pvlg4

Firma Konsalnet podpisała umowę na świadczenie usług kontroli bezpieczeństwa pasażerów, załóg lotniczych i bagaży na warszawskim Lotnisku Chopina - czytamy na stronach lotniska. Czynnościami związanymi z kontrolą zajmą się specjalnie wykwalifikowani pracownicy firmy. Tym samym Konsalnet staje się jedną z pierwszych w Polsce firm branży security, która przejmie zadania kontroli od Straży Ochrony Lotniska.

Kontrola bezpieczeństwa, jakiej dokonywać będą pracownicy Konsalnetu w warszawskim porcie lotniczym, polegać będzie przede wszystkim na sprawdzaniu i upewnianiu się, że do przewozu lotniczego nie zostaną dopuszczane przedmioty zabronione i niebezpieczne. Pracownicy zatrudnieni do kontroli bezpieczeństwa w Porcie Lotniczym muszą spełnić wysokie wymagania i przejść cykl szkoleń. Każdy pracownik musi legitymować się licencją Pracownika Ochrony Fizycznej, otrzymywaną po pomyślnym przejściu egzaminów przed komisją Policji. Może wówczas rozpocząć szkolenie Operatora Kontroli Bezpieczeństwa, kończące się sprawdzeniem kwalifikacji przez Urząd Lotnictwa Cywilnego i wydaniem Certyfikatu Operatora Kontroli Bezpieczeństwa.

- Jesteśmy otwarci na przyjęcie do pracy dodatkowych osób – zwłaszcza z doświadczeniem z pracy w przy kontroli bezpieczeństwa mówi Jacek Klaudziński- Dyrektor ds. Ochrony Portów Lotniczych i Morskich w Konsalnet Holding SA.

d3pvlg4

Podziel się opinią

Share
d3pvlg4
d3pvlg4