Qaqwqwrqw

Zwolniono pracowników popularnej wegańskiej restauracji! Trwa protest przed lokalem

AKTUALIZACJA: Jest oświadczenie pracowników
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zwolniono pracowników popularnej wegańskiej restauracji! Trwa protest przed lokalem
Qaqwqwrqw

*Lokal Krowarzywa słynie z wegańskich burgerów, cenionych przez mieszkańców stolicy. Teraz jednak może stać się popularny z powodu konfliktu pomiędzy pracownikami i właścicielem. *

Pracownicy od dłuższego czasu prowadzili zażarty dialog z właścicielami lokalu. Domagają się zatrudnienia na umowach o pracę, stałej stawki godzinowej zamiast wynagrodzeń opartych na procencie od utargu; likwidacji monitoringu wizyjnego w miejscu pracy oraz uznania związku zawodowego, który zawiązał się w niedzielę.

Ten ostatni warunek sprawił, że pracownicy zostali zwolnieni z pracy. - Chcieliśmy prowadzić z pracodawcami normalny dialog na partnerskich zasadach, ale okazało się że nie są oni tym zainteresowani. W odpowiedzi na informację o powstaniu związku zawodowego usłyszeliśmy, że albo akceptujemy decyzje właścicieli albo jesteśmy zwolnieni – informują pracownicy Krowarzywa. Jak dodaje Inicjatywa Pracownicza Warszawa, właściciele Krowarzyw wydali skandaliczne oświadczenie w którym napisano że "jak w rodzinie brudy pierzemy za zamkniętymi drzwiami".

Qaqwqwrqw

W sieci pojawiło się ogłoszenie o naborze pracowników do lokalu, jednak po upublicznieniu konfliktu zostało zdjęte.

Przed lokalem zbierają się zwolnieni pracownicy, a także stali klienci restauracji. - To dzięki naszej pracy firma się rozwijała, to nasz wysiłek sprawił, że burgery z Krowarzyw są tak popularne, to dzięki naszemu zaangażowaniu „Krowa” jest lubiana przez klientów a drzwi do lokali praktycznie się nie zamykają. Pomimo tego, właściciele firmy potraktowali nas jak żywe dodatki do maszyn, które można w każdej chwili wymienić – mówią strajkujący.

O dalszym rozwoju sytuacji przed restauracją Krowarzywa będziemy informować na bieżąco.

Po godz. 21.00 na stronie Międzyzakładowe Komisji Pracujących w Gastronomii OZZ IP opublikowano oświadczenie.

Qaqwqwrqw

Przeczytajcie również: Nawałnic ciąg dalszy. Ratusz ponownie ostrzega mieszkańców

Podziel się
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw