Trwa ładowanie...

Zwycięskie projekty zgłoszone do budżetu partycypacyjnego

Zobaczcie, na co pójdzie 26 mln zł z miejskiej kasy

Zwycięskie projekty zgłoszone do budżetu partycypacyjnego
d13pg4d
d13pg4d

*Warszawiacy po raz pierwszy mogli realnie zdecydować o kształcie stolicy. Każdy z nas mógł przedstawić, a następnie przegłosować swój projekt. Mogły to być parki dla psów, place zabaw, zwężenia ulic, a nawet remont podwórka w kamienicy. *Swój głos mogli oddać wszyscy mieszkańcy Warszawy, także mieszkańcy poniżej 18. roku życia (za zgodą opiekuna prawnego) i cudzoziemcy stale tu zamieszkujący. Nie trzeba było mieć meldunku. Można było nawet nie ruszać się z domu - głosowanie poprzez stronę było bardzo proste, a cały proces trwał minutę.

Do głosowania było 1390 projektów w 18 dzielnicach. Do podziału w budżecie partycypacyjnym było ponad 26 milionów złotych. Głosowało prawie 167 tys. warszawiaków. Na piątkowej konferencji poinformowano o projektach, które będą realizowane w przyszłym roku.

Najwięcej osób zagłosowało na Ursynowie . Tutaj swoje głosy oddało aż 15,51 procent mieszkańców dzielnicy. Kolejne "aktywne" dzielnice to Mokotów i Wawer.

d13pg4d

W sumie oddanych zostało 148 814 ważnych głosów. 42 113 osób głosowało w sposób tradycyjny, natomiast 106 701 oddało głosy przez Internet. Nieważnych głosów było 18 078 (oddanych przez Internet: 14 013, w formie papierowej 4 065). Główne powody nieważnych głosów to: niepotwierdzenie linka aktywacyjnego, głosy podwójne, z brakiem lub błędnym numerem PESEL, bez podpisanej karty papierowej.

Co ważne, jeśli pierwsze projekty (z największą liczbą głosów) nie wyczerpały puli pieniędzy w danej dzielnicy, wówczas dobierany był do realizacji kolejny projekt, który mieścił się w ramach finansowych. Nie musiał to być trzeci, czy czwarty po głosowaniu, ale nawet szósty czy siódmy ze zgłoszonych. Ważne, żeby wystarczyło na niego pieniędzy.

d13pg4d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13pg4d