Trwa ładowanie...

10 tys. warszawiaków nie chce Czterech Śpiących

Blisko 10 tys. mieszkańców stolicy podpisało się pod petycją przeciwko powrotowi pomnika Czterech Śpiących na pl. Wileński w Warszawie

10 tys. warszawiaków nie chce Czterech Śpiących
d1uw6md
d1uw6md

Blisko 10 tys. mieszkańców stolicy podpisało się pod petycją przeciwko powrotowi pomnika Braterstwa Broni (tzw. pomnika Czterech Śpiących) na pl. Wileński w Warszawie - informuje "Gazeta Polska Codziennie". Podpisy zostały złożone na ręce władz miasta wczoraj, w 74. rocznicę sowieckiej napaści na Polskę. Równolegle na pl. Bankowym odbyła się pikieta pod hasłem "Nie dla Czterech Śpiących".

Pomnik został wzniesiony w czasach PRL i upamiętnia wspólną walkę żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego i Armii Czerwonej przeciwko Wehrmachtowi. Został czasowo usunięty z pl. Wileńskiego z powodu budowy II linii metra. Osoby, które podpisały się pod petycją, chcą stałego usunięcia pomnika z tego miejsca, jak i w ogóle z ulic Warszawy.

Petycja została bardzo niechętnie przyjęta przez przedstawicieli władz miasta – mówi GPC Hubert Kossowski, rzecznik Społecznego Komitetu Protestu Przeciwko Przywróceniu Pomnika Braterstwa Broni, inicjatora akcji zbierania podpisów - Było nieciekawie, ale musieli nas wpuścić i przyjąć te podpisy.

Dodatkowo wczoraj uruchomiono portal CzerwonaZaraza.pl, na którym również można podpisać się pod petycją w tej sprawie. Po zaledwie kilku godzinach jest już ponad 1 tys. podpisów - mówi Kossowski.

d1uw6md

*Czy petycja przyniesie zamierzony skutek? Czy Czterej Śpiący mają szansę zniknąć z ulic Warszawy? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy może powinien ich zastąpić pomnik pułkownika Pileckiego ? *

d1uw6md
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uw6md