Trwa ładowanie...
d44g4da

18-metrowe autobusy na wyjadą na stołeczne drogi. Zmieszczą 130 pasażerów

Związek Transportu Miejskiego w Warszawie ogłosił przetarg na obsługę komunikacyjną – poinformował w piątek ZTM Warszawa. Firma chce zakupić 50 autobusów z napędem alternatywnym do końca 2026 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tak będą wyglądać nowe autobusy
Tak będą wyglądać nowe autobusy (fot. ZTM Warszawa, Fot: ZTM Warszawa)
d44g4da

Pojazdy o takiej długości zmieszczą nawet 130 pasażerów. Będzie 39 miejsc siedzących. Aktualnie na drogach można spotkać pojazdy o długości ok. 12 metrów.

- ZTM wymaga, aby firma, która weźmie udział w przetargu, dysponowała bazą techniczną na terenie Warszawy lub na terenie gminy. Wykonawca usługi musi zatrudniać co najmniej w ciągu roku 70 pracowników - informuje ZTM Warszawa.
Oferty można zgłaszać do 9 marca.

Zobacz wideo: Autobusy hybrydowe coraz popularniejsze

MZA zakupiło już 35 pojazdów na gaz, 20 elektrycznych i 5 hybrydowych. W zajezdni "Woronicza" firma posiada również kilkaset pojazdów wyposażonych w baterię słoneczne, razem z elektrownią słoneczną. Podobna instalacja ma powstać, także w zajezdni "Redutowa". Do końca 2020 roku liczba autobusów z napędem paliw alternatywnych ma zwiększyć się do 270.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też:Nowe fakty ws. pomników smoleńskich. Staną na pl. Piłsudskiego?

d44g4da

Podziel się opinią

Share
d44g4da
d44g4da