Trwa ładowanie...

Nowe fakty ws. pomników smoleńskich. Staną na pl. Piłsudskiego?

Dziennikarze "Gazety Wyborczej" twierdzą, że dotarli do projektu pomników smoleńskich. Mają one stanąć obok Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Jedna rzeźba przedstawia figurę Lecha Kaczyńskiego na cokole, a druga jest poświęcona wszystkim ofiarom katastrofy.

Nowe fakty ws. pomników smoleńskich. Staną na pl. Piłsudskiego?Źródło: WP.PL
d45gj7y
d45gj7y

Kilka dni temu napisaliśmy o finalnym projekcie pomników. Wtedy Komitet Społeczny Budowy Pomników nie poinformował o ich ostatecznej lokalizacji.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej ma stanąć na obrzeżach pl. Piłsudskiego od strony Królewskiej, tuż obok Grobu Nieznanego Żołnierza. Po drugiej stronie znajdzie się pomnik Lecha Kaczyńskiego. Jednak plany nie są przesądzone. Nie potwierdza ich Stefan Kulesza przedstawiciel Komitetu Społecznego Budowy Pomników

Jeszcze kilka dni temu Jacek Sasin zaprzeczał, że pomniki staną na pl. Piłsudskiego. Podczas wtorkowej audycji w radiu ZET zaznaczył, że "komitet bierze pod uwagę miejsca, które są godne uwagi, ale nie staną na pl.Piłsudskiego i Krakowskim Przedmieściu. - Problemem jest brak porozumienia z samorządem warszawskim i Hanną Gronkiewicz-Waltz - mówił.

Zobacz wideo: Jacek Sasin i Andrzej Halicki o zmianach w ordynacji wyborczej

Z kolei w ubiegły piątek w telewizji wpolsce.pl poseł Sasin wspomniał, że pl. Piłsudskiego spełnia wszystkie warunki. Dodał, że pomniki nie powstaną do 10 kwietnia z przyczyn "technologicznych". - To pomnik figuralny, wymaga odlewu, a to trwa wiele miesięcy - powiedział.

Próbowaliśmy skontaktować z Jackiema Sasinem, ale nie odbiera od nas telefonów.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: 28-latka zatrzymana za zabicie noworodka. Grozi jej dożywocie

d45gj7y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45gj7y