Trwa ładowanie...

20 km instalacji, 1300 elementów dekoracyjnych i 4,5 mln światełek. Dziś rozbłyśnie świąteczna iluminacja!

Koszt tegorocznych iluminacji to 6,5 mln złotych.

20 km instalacji, 1300 elementów dekoracyjnych i 4,5 mln światełek. Dziś rozbłyśnie świąteczna iluminacja!
d8lhcyd
d8lhcyd

* O godzinie 16.00 świąteczna iluminacja rozświetli Warszawę . To niemal 4,5 miliona energooszczędnych diod i prawie 1300 elementów dekoracyjnych. W tym roku nie będzie jednak głównego wydarzenia, ponieważ w zeszłym roku rozświetlenie choinki na Placu Zamkowym przyciągnęło kilkadziesiąt tysięcy osób.*

W związku z tym, że to wydarzenie nie podlega ustawie o organizacji imprez masowych nie było odpowiedniego zabezpieczenia, zablokowały się ciągi komunikacyjne i zrobiło się niebezpieczne. Dlatego w tym roku wydarzenia będą rozłożone na kilka miejsc. Odbędą się między innymi przy pomniku Kopernika, przy skwerze Hoovera czy przy Parku Fontann.

Hanna Gronkiewicz Waltz prezydent Warszawy mówi, że nie będzie wielkiej sceny i zgromadzenia ludzi w jednym miejscu. Dodaje, że będą grały różne zespoły, będą pokazy taneczne, a także wystawa rzeźb lodowych. Na Placu Zamkowy stanie niemal 30-metrowa choinka, a iluminacje zapalą się na trasie Traktu Królewskiego - od placu Zamkowego przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie do Belwederu.

d8lhcyd

Dekoracje świąteczne na ulicach Warszawy będzie można oglądać do pierwszych dni lutego 2017 roku. Koszt tegorocznych iluminacji to 6,5 mln złotych.

Źródło: (IAR/KL)

d8lhcyd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8lhcyd