ycipk-18akg7

32 wypadki, cztery ofiary śmiertelne. Policja podsumowała święta

Jest już policyjny bilans wypadków i kolizji. Pomimo tego funkcjonariusze wciąż apelują o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja
Policja (Materiały prasowe, Fot: Policja.pl)
ycipk-18akg7

W ciągu świątecznych dni doszło do 32 wypadków, w których śmierć poniosły cztery osoby, a 35 zostało rannych. Doszło również do 454 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali również 32 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Do jednego z wypadków doszło w podwarszawskiej Kobyłce. 22-latek śmiertelnie potrącił trzy kobiety, wracające z pasterki do domu. W moczu Grzegorza W. znaleziono ślady marihuany. Biegły ustali, czy kierowca był odurzony. Sąd podjął decyzję o osadzeniu mężczyzny w areszcie.

Mimo że święta za nami policjanci nadal apelują o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pieszym przypominają o obowiązku noszenia odblasków. Dotyczy to nie tylko osób poruszających się po zmroku poza obszarem zabudowanym. Przydadzą się również podczas spaceru miejskimi uliczkami.

ycipk-18akg7

Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski nośmy na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

ZOBACZ WIDEO: Policja udaremniła ślub 10-letniej dziewczynki z 50-latkiem

ycipk-18akg7
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-18akg7

ycipk-18akg7
ycipk-18akg7