Trwa ładowanie...
dw38fg2

91-letni powstaniec warszawski zginął w pożarze domu na Mokotowie

Tomasz Breitkopf ps. "Rogacz" mieszkał na ostatnim piętrze w bloku na warszawskim Mokotowie. Mimo szybkiej reakcji służb ratowniczych, mężczyzny nie udało się uratować. Ocalała jego żona.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Służbom udało się uratować żonę powstańca
Służbom udało się uratować żonę powstańca (Facebook.com, Fot: Nie Zapomnij O Nas, Powstańcach Warszawskich)
dw38fg2

Informację podał komitet ds. Budowy i Renowacji Miejsc Pamięci oraz Mogił Powstańczych 1944 roku.

Tomasz Breitkopf walczył w zgrupowaniu "Chrobry II". Wcześniej działał w "Szarych Szeregach". Po powstaniu trafił od obozu niemieckiego. Po uwolnieniu wstąpił do II Korpusu Polskiego gen. Andersa. Do Polski wrócił w 1947 roku. Był odznaczony Krzyżem Walecznych oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

- Był chory, miał problemy z chodzeniem, mieszkał z żoną. W takich chwilach pojawia się pytanie - czemu nikt nie otoczy wszystkich naszych Bohaterów profesjonalną opieką? - napisano na facebookowym profilu komitetu.

dw38fg2

Zobacz wideo: 63 dni chwały. Powstanie Warszawskie

Pożar wybuchł w bloku przy al. Niepodległości w sobotę ok. godz. 20. Na miejsce wezwano pięć zastępów straży pożarnej. Z bloku ewakuowano 35 osób. Z nieoficjalnych informacji wynika, że żona powstańca znajduje się w szpitalu z rozległymi oparzeniami.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

*Przeczytaj też: Mieszkańcy oburzeni pomysłem drogowców. "Karetka nie mogła przejechać"*

dw38fg2

Podziel się opinią

Share
dw38fg2
dw38fg2