ycipk-3d5jzl

Afera reprywatyzacyjna. "Kolekcjoner kamienic" Marek M. z zarzutami

Prokuratura postawiła Markowi M. zarzuty związane z nieprawidłowościami przy reprywatyzacji warszawskich kamienic. Chodzi o nieruchomości przy ul. Dynasy 4, Opoczyńskiej 4B oraz Folwarku Służewiec. We wtorek "handlarza roszczeniami" zatrzymało CBA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Handlarz roszczeń" Marek M. podczas rozprawy
"Handlarz roszczeń" Marek M. podczas rozprawy (East News, Fot: Stefan Maszewski/Reporter)
ycipk-3d5jzl

Marek M., znany jako "kolekcjoner kamienic", otrzymał zarzuty w sprawie nieprawidłowości podczas reprywatyzacji stołecznych nieruchomości - poinformował w środę prokurator regionalny we Wrocławiu Piotr Kowalczyk. Postępowanie dotyczy trzech konkretnych adresów.

""M. podejrzany jest o przywłaszczenie praw majątkowych dotyczących nieruchomości położonej w Warszawie przy ul. Opoczyńskiej 4B oraz nieruchomości Folwark Służewiec o łącznej wartości nie mniejszej niż 11 mln 500 tys. zł oraz oszustwo na szkodę dwóch pokrzywdzonych w związku z nabyciem praw i roszczeń do nieruchomości położonej przy ul. Dynasy 4, na kwotę łączną nie mniejszą niż 1 mln 100 tys. zł na szkodę każdej z pokrzywdzonych" - brzmi komunikat Prokuratury Rejonowej.

Jak podaje rmf24.pl, Kowalczyk przyznał, że brzmienie zarzutów jest tożsame z podanym we wtorek komunikacie PK. Obecnie trwa przesłuchanie Marka M., który składa wyjaśnienia. Prokuratura nie podjęła jeszcze decyzji o środkach zapobiegawczych.

ycipk-3d5jzl

Przeczytaj też: Afera reprywatyzacyjna. Jest akt oskarżenia i data pierwszej rozprawy. Tuż przed wyborami

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

*Zobacz wideo: Tajemniczy układ PiS. Śpiewak ujawnia aferę *

ycipk-3d5jzl
ycipk-3d5jzl
ycipk-3d5jzl
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3d5jzl