Trwa ładowanie...

Afera ściekowa. Radni PiS żądają od Trzaskowskiego powołania komisji rewizyjnej

Powołania zespołu kontrolnego, komisji rewizyjnej oraz szczegółowych wyjaśnień w sprawie awarii kolektorów chcą od prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego radni PiS. Krytykują także decyzję o odwołaniu najbliższej sesji Rady Miasta.
Share
Sebastian Kaleta (radny PiS) podczas konferencji prasowej
Sebastian Kaleta (radny PiS) podczas konferencji prasowejŹródło: PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski
d2ofr5k

Trwa walka z awarią dwóch kolektorów odprowadzających ścieki do oczyszczalni "Czajka" w Warszawie. Radni Prawa i Sprawiedliwości twierdzą, że prezydent stolicy Rafał Trzaskowski nie informuje opinii publicznej o faktycznej skali problemu i żądają ujawnienia szczegółów sprawy.

– Nie uzyskujemy odpowiedzi dotyczących awarii, odmawia się nam prawa do zadawania pytań. Już wiemy, że w przyszłym tygodniu nie będzie sesji Rady Warszawy – powiedział na zwołanej w piątek konferencji prasowej przewodniczący Klubu Radnych PiS w Radzie Warszawy Cezary Jurkiewicz.

d2ofr5k

Poinformował, że w związku z tym, radni złożyli wniosek o powołanie Zespołu Kontrolnego Rady m.st. Warszawy ws. awarii i jej skutków.

Co ważne, chcą także zwołania posiedzenia Komisji Rewizyjnej Rady m.st. Warszawy i wystąpienie do Rady Miasta o powołanie Zespołu Kontrolnego. - Ma zbadać inwestycję (...) i ewentualne błędy w sztuce budowlanej przy budowie "Czajki" - powiedział Jurkiewicz.

Zobacz: Akcja WP #StopMowieNienawiści

Radny Sebastian Kaleta (PiS) dodał: "Rafał Trzaskowski zajmuje się albo ideologią, albo wyjazdami zagranicznymi. Natomiast problemy miejskie, sprawy najbliższe ludzi, są na dalszym planie".

d2ofr5k

Zarzucił także, iż budowa "Czajki" była tak droga, jak nigdzie na świecie i kosztowała 500 mln euro. Zaapelował do władz miasta, by ujawniły, jak wielu działaczy i radnych Platformy Obywatelskiej jest w spółkach miejskich i czerpie profity z takich projektów, jak budowa "rekordowo drogiej 'Czajki'". Stwierdził, że tylko wśród radnych PO jest to grupa około 50 osób.

Źródło: tvp.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ofr5k

Podziel się opinią

Share
d2ofr5k
d2ofr5k