Trwa ładowanie...

Aniołki z Ząbkowskiej ocalały. "Wandale ukarani, dzięki szybkiej reakcji mieszkańców"

Na szczęście dewastacja nie okazała się znaczna.

Aniołki z Ząbkowskiej ocalały. "Wandale ukarani, dzięki szybkiej reakcji mieszkańców"
d211oyk
d211oyk

W niedzielę rano mieszkańcy Pragi Północ zaalarmowali lokalne media oraz urzędników, że nieznani sprawcy uszkodzili rzeźbę, składającą się z rodziny niebieskich aniołków. Od prawie sześciu lat wzbogacają one krajobraz ulicy Ząbkowskiej.

Niestety okazało się, że nie wszystkim przypadła do gustu, ponieważ wczoraj wandale przewrócili figurę. Zniszczeniom uległ cokół oraz same aniołki. Szczęśliwie skala dewastacji nie jest zbyt duża, dlatego Urząd Dzielnicy Praga Północ błyskawicznie ustawił i naprawił rzeźbę. Co więcej, odpowiedzialni za ten akt zostali już złapani i ukarani.

Rzeczniczka Urzędu Beata Bielińska-Jacewicz poinformowała na profilu społecznościowym, iż wandale otrzymali mandaty karne, a rzeźba będzie od teraz baczniej monitorowana. - Proszę jednocześnie Państwa o zwracanie uwagi na ewentualne chuligańskie zachowania i o dalszą opiekę nad aniołkami. - zwróciła się też do prażan. Wszystkich zaniepokojonych mieszkańców którzy obawiali się, że aniołki mogą trafić na złom urzędnicy uspokajają. Są one bowiem wykonane z żywicy.

d211oyk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d211oyk