Trwa ładowanie...

Bezpłatne szkolenia z samoobrony dla kobiet na Ursynowie

Zajęcia ruszą jeszcze we wrześniu. To reakcja samorządu na piątkowy gwałt w Lesie Kabackim

Share
Bezpłatne szkolenia z samoobrony dla kobiet na Ursynowie
d3x569b

Jeszcze we wrześniu Urząd Dzielnicy Ursynów uruchomi dla kobiet bezpłatne podstawowe kursy samoobronyoraz zachowania w sytuacjach kryzysowych. To reakcja samorządowców na gwałt w Lesie Kabackim , który wstrząsnął Warszawą. W poniedziałek zostanie zorganizowane również spotkanie, którego celem będzie wypracowanie planu działań doraźnych oraz docelowych, którą wpłyną na poczucie i stan bezpieczeństwa w Lesie Kabackim.

Ursynów uchodził i nadal uchodzi za jedną z bezpieczniejszych dzielnic Warszawy. Wydarzenie z minionego piątku, choć na pewno nie zmieni tej opinii, to uświadomiło nam, że zarówno poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, jak i faktyczny stan bezpieczeństwa nie jest dany raz na zawsze. – powiedział burmistrz Ursynowa Piotr Guział. - Wspólnie z byłymi żołnierzami GROM skupionymi w Grupie Reagowania Antykryzysowego, uruchomimy jeszcze we wrześniu bezpłatne szkolenia, podczas których mieszkanki Ursynowa nauczą się podstawowych zasad postępowania w sytuacji napadu – dodaje burmistrz.

Informację o terminach spotkań Urząd Dzielnicy poda w najbliższych dniach na stronach: www.ursynow.pl oraz www.ursynow.pl/facebook .

d3x569b

* W czwartek w solidarności z biegaczką zorganizowany zostanie także Bieg Kabacki.* To nie my jesteśmy winne gwałtom – mamy dość słuchania, że ofiara „sama tego chciała”, „przecież mogła się obronić”, "prowokowała" - mówią organizatorki biegu.

d3x569b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x569b
d3x569b