Trwa ładowanie...
d3hjqcm

Bezśnieżna zima w Warszawie. W piątek padnie historyczny rekord

Na pobicie rekordu wskazuje wszystko - prognozy synoptyków, liczba kresek na termometrach i słońce za oknami w Warszawie. Tegoroczna zima będzie tą, kiedy śnieg w stolicy pojawi się najpóźniej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Bulwary Wiślane i Centrum Nauki Kopernik w lutym 2018 r.
Warszawa. Bulwary Wiślane i Centrum Nauki Kopernik w lutym 2018 r. (East News, Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK)
d3hjqcm

Mieszkańcy Warszawy (przynajmniej ich część) i meteorolodzy zakładają, że śnieg w mieście jeszcze się pojawi. Ale ten rok już zapisał się w historii.

Nic nie wskazuje na to, żeby w piątek pojawiły się jakiekolwiek opady w którejkolwiek części Warszawy.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zauważył, że w takim razie dziś padnie rekord.

d3hjqcm

"W Warszawie pokrywa śnieżna najpóźniej pojawiła się 24 stycznia 2007 roku. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że w tym roku rekord ten zostanie pobity" - czytamy na Twitterze.

W tym roku śniegiem można cieszyć się (jak na razie) tylko w górach. Synoptycy IMGW notują "pokrywę śnieżną w Zakopanym, Kłodzku, na Śnieżce i Kasprowym Wierchu".

Rekordowa zima w Warszawie. Kiedy w stolicy spadnie śnieg?

Przypomnijmy, że najdłużej w historii pomiarów ulice Warszawy pozostawały "czarne" w 2007 r., bo aż do 24 stycznia. Dwa lata wcześniej, w 2005 r. śnieg spadł 20 stycznia. Na trzecim miejscu w tym zestawieniu jest data 16 stycznia 2014.

d3hjqcm

Portal Info-Meteo przypomniał w piątek znane przysłowie: "Idzie luty, czas kupować letnie buty". Czytając najnowsze prognozy pogody już można wybierać się na zakupy.

"Jeśli sprawdzą się najnowsze prognozy mówiące o średniej temperaturze lutego wyższej nawet o 3,5-4°C w stosunku do normy wieloletniej to możemy porzucić nadzieję o białych feriach na nizinach" - czytamy.

W piątek pisaliśmy o tym, że czeka nas w najbliższych dniach bardzo wyraźny wzrost temperatury. W wielu miejscach Polski termometry mogą wskazać nawet więcej niż 10 st. C.

d3hjqcm

Źródło: IMGW

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Śmiercionośny wirus w Chinach. Wzrasta liczba ofiar

d3hjqcm

Podziel się opinią

Share

d3hjqcm

d3hjqcm