Trwa ładowanie...

Bił i głodził psy. Szczeniaki uratowano w ostatniej chwili

Na warszawskim Targówku po jednej z posesji błąkał się zakrwawiony szczeniak. Wezwani na miejsce funkcjonariusze Ekopatrolu zastali awanturującego się właściciela terenu. Mężczyzna był pijany. Oprócz rannego psa znaleziono trzy inne, brudne i wygłodzone psy.
Share
Jeden z maltretowanych psów miał świeżą ranę na głowę
Jeden z maltretowanych psów miał świeżą ranę na głowęŹródło: Straż Miejska w Warszawaie
denutlo

Warunki przebywania zwierząt w otoczeniu budynku przy ul. Głębockiej były fatalne. Wystraszone czworonogi cierpiały na niedożywienie, brud i miały robaki w sierści. Wokół nich pełno było śmieci, błota, a psy biegały po własnych odchodach i truchłach ptaków. Strażnicy miejscy nie zauważyli żadnych kojców, w których zwierzęta mogłyby się schronić.

W rozmowie z żoną właściciela posesji wyszły na jaw przejmujące fakty. Kobieta przyznała, że "mąż stale bije psy i nie daje im jeść". Obecność funkcjonariuszy tylko go rozwścieczyła. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Próba jego uspokojenia nie przyniosła skutku, wezwano więc policję.

Przeczytaj też: Zosia ze schroniska odnaleziona. Złodzieje zatrzymani

Psa z raną głowy natychmiast przewieziono do lecznicy. Tam udzielono mu fachowej pomocy. Pozostałe czworonogi trafiły do schroniska "Na Paluchu". Teraz zajmie się nimi weterynarz. Strażnicy z Ekopatrolu zapytali też sąsiadów o sposób traktowania uratowanych zwierząt. Potwierdzili, że psy były głodzone i bite.

denutlo

W związku z uzasadnionym przypuszczeniem naruszenia przez właściciela ustawy o ochronie zwierząt, sprawą ma zająć się policja. Jeżeli mężczyźnie zostanie udowodnione przestępstwo znęcania się nad psami, może mu grozić od 3 do nawet 5 lat więzienia.

   Straż Miejska w Warszawie
Źródło: Straż Miejska w Warszawie

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Tłumy w kawiarni Patryka Jakiego. "Wnętrze jest pomysłem pana ministra"

denutlo

Podziel się opinią

Share
denutlo
denutlo