Budowa tunelu w Międzylesiu na półmetku

W najbliższą niedzielę, 13 grudnia nad tunelem na linii otwockiej pojadą pociągi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Budowa tunelu w Międzylesiu na półmetku

Powrót składów SKM i Kolei Mazowieckich nastąpi już jutro, a tydzień później na ulicę Patriotów wrócą samochody. Jest to możliwe ponieważ skończyły się już prace przy zachodnim torze, w kierunku Otwocka.

– Jesteśmy na półmetku budowy bezkolizyjnego przejazdu pod torami otwockiej linii kolejowej – powiedział Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent Warszawy. – Kończy się najtrudniejszy, bo związany z dużymi utrudnieniami komunikacyjnymi, etap budowy. - dodał. Pasażerowie dostaną więc do dyspozycji połączenia, które w godzinach szczytu komunikacyjnego będą jeździły co 10-12 minut. Powody do zadowolenia powinni mieć też kierowcy, bo od 19 grudnia dostępna będzie ul. Patriotów i jej połączenie ze Zwoleńską.

Półmetek budowy tunelu w Międzylesiu.
— Warszawa (@warszawa)

Kolejny etap robót będzie polegał m.in. na budowie instalacji podziemnych, modernizacji skrzyżowania Żagańskiej z Pożaryskiego oraz stworzeniu przejścia podziemnego na wysokości urzędu dzielnicy . Wszystkie prace mają się zakończyć w listopadzie przyszłego roku, a ich łączny koszt to około 87 mln zł.

Przeczytajcie też: Wylotówka z Warszawy na Katowice i Wrocław otwarta. "Dzień przed terminem"

Podziel się
Podziel się
Podziel się
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.