Trwa ładowanie...

Budowa tunelu w Międzylesiu na półmetku

W najbliższą niedzielę, 13 grudnia nad tunelem na linii otwockiej pojadą pociągi.

Budowa tunelu w Międzylesiu na półmetku
dommrdy
dommrdy

Powrót składów SKM i Kolei Mazowieckich nastąpi już jutro, a tydzień później na ulicę Patriotów wrócą samochody. Jest to możliwe ponieważ skończyły się już prace przy zachodnim torze, w kierunku Otwocka.

– Jesteśmy na półmetku budowy bezkolizyjnego przejazdu pod torami otwockiej linii kolejowej – powiedział Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent Warszawy. – Kończy się najtrudniejszy, bo związany z dużymi utrudnieniami komunikacyjnymi, etap budowy. - dodał. Pasażerowie dostaną więc do dyspozycji połączenia, które w godzinach szczytu komunikacyjnego będą jeździły co 10-12 minut. Powody do zadowolenia powinni mieć też kierowcy, bo od 19 grudnia dostępna będzie ul. Patriotów i jej połączenie ze Zwoleńską.

Półmetek budowy tunelu w Międzylesiu.

— Warszawa (@warszawa)

Kolejny etap robót będzie polegał m.in. na budowie instalacji podziemnych, modernizacji skrzyżowania Żagańskiej z Pożaryskiego oraz stworzeniu przejścia podziemnego na wysokości urzędu dzielnicy . Wszystkie prace mają się zakończyć w listopadzie przyszłego roku, a ich łączny koszt to około 87 mln zł.

dommrdy
dommrdy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dommrdy