Trwa ładowanie...

Budżet obywatelski. Schronisko na Paluchu walczy o salę rehabilitacyjną dla zwierząt

Ruszyło głosowanie na projekty z budżetu obywatelskiego. Schronisko Na Paluchu apeluje o głosy.

fot. Schronisko Na Paluchu - Facebookfot. Schronisko Na Paluchu - Facebook
d3c695y
d3c695y

W tegorocznym głosowania do budżetu obywatelskiego znalazł się projekt Schroniska Na Paluchu, które stara się o stworzenie sali rehabilitacyjnej dla swoich czworonożnych podopiecznych. Do akcji przyłączyło się także Warszawskie Zoo, które w mediach społecznościowych zachęca mieszkańców stolicy do oddawania głosów, które mogą pomóc zwierzakom.

Warszawa. Schronisko na Paluchu. Sala rehabilitacyjna dla psów i kotów

"Projekt zakłada adaptację nieużywanej kuchni, znajdującej się na terenie Schroniska Na Paluchu na profesjonalną salę rehabilitacyjną dla psich i kocich seniorów, zwierząt dochodzących do siebie po wypadkach oraz innych podopiecznych Schroniska wymagających wsparcia rehabilitacyjnego" – czytamy w opisie pomysłu na stronie tegorocznego głosowania do budżetu obywatelskiego.

Sala rehabilitacyjna jest to projekt ogólnomiejski. Celem realizacji projektu jest prowadzenie profesjonalnej rehabilitacji psów i kotów, co poprawi ich ogólny stan zdrowia, zwiększając szansę na adopcję.

Dzielne psy ratownicze. Ratują życie nawet 40 osób rocznie

Całkowity koszt projektu to 700 tysięcy złotych, w tym znajdują się m.in. prace remontowe przekraczające wartość 270 tysięcy złotych, zatrudnienie rehabilitanta w cenie 45 tysięcy czy zakup potrzebnego sprzętu i wyposażenia pomieszczenia za prawie 364 tysiące złotych. Pozostałe koszty dotyczą oznakowania projektu i nabycia komputera z drukarką oraz mat i legowisk dla zwierząt.

d3c695y

Przypominamy, że w tym roku pozytywnie zostało ocenionych 1506 projektów do budżetu obywatelskiego. Głosowanie rozpoczęło się we wtorek 1 września i potrwa do 15 września.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3c695y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c695y