Trwa ładowanie...

Chcą targów warzywnych dla Warszawy

Są one potrzebne mieszkańcom szczególnie w Śródmieściu

Chcą targów warzywnych dla Warszawy
d3bbdtm
d3bbdtm

Warszawa potrzebuje targów w Śródmieściu. Takich zwykłych, z warzywami i owocami. Targów, na których zwykli rolnicy i lokalni producenci mogą sprzedawać swoje towary. Targów, na których można przebierać, rozmawiać ze sprzedawcami i innymi klientami. Targów, na które można ot tak wyskoczyć, zrobić zakupy na obiad i nie zbankrutować - piszą w opisie wydarzenia organizatorzy i przekonują warszawiaków: "jeżeli jesteście za, przyłączajcie się do wydarzenia! Jeśli będzie nas dużo, złożymy petycję do miasta, spróbujemy włączyć tworzenie targów do budżetu partycypacyjnego i zmienimy miasto!"

Akcja jest oddolna i społeczna, organizują ją ludzie skupieni wokół bloga kulinarnego GRUBY WAŁEK. Chcą, aby na istniejących placach w Warszawie wygospodarować miejsce na targowiska - chodzi na przykład o plac Trzech Krzyży, plac Powstańców Warszawy czy plac Konstytucji). Chodzi o to, aby urządzić je estetycznie i tanio.

- W Holandii są na przykład wyspecjalizowane firmy, które o 7:00 rozstawiają stragany, o 8:00 przyjeżdżają rolnicy i sprzedawcy, handlują do 13:00. Potem jest godzina na sprzątanie i składanie straganów, które następnego dnia jadą w inne miejsce - *opowiada Wawalove.pl jeden z organizatorów akcji, Karol Kwiatkowski. *- W grę wchodzą też mniejsze ulice, które nie stanowią głównych szlaków komunikacyjnych (np. Foksal czy Ordynacka). W Padwie we Włoszech targi zlokalizowane są na największych placach miasta i działają do 15:00. Po południu i wieczorem place oddawane są kawiarniom i stoją tam stoliki. Myślimy, że łatwo i sprawnie można część takich rozwiązań implementować w Warszawie, tak by większość mieszkańców (zwłaszcza Śródmieścia) miało stały dostęp do świeżych warzyw i owoców przywożonych wprost od rolników i lokalnych producentów czy przetwórców - mówi.

d3bbdtm

Petycja ma powstać w kwietniu i będzie zawierała opis pomysłu, proponowane lokalizacje, sposoby zorganizowania takich targów i opisy rozwiązań podpatrzonych w innych europejskich miastach.

Jeśli chcecie poprzeć inicjatywę, zajrzyjcie na stronę wydarzenia .

d3bbdtm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bbdtm