Trwa ładowanie...

Co nowego dla Pragi Południe? Trzaskowski sypie propozycjami

W ramach akcji "18 dzielnic 1 Warszawa" kandydat Koalicji Obywatelskiej przedstawił propozycje dla mieszkańców Pragi Południe. Zaproponował m.in. rewitalizacje mieszkań komunalnych i budowę obwodnicy śródmiejskiej.

Co nowego dla Pragi Południe? Trzaskowski sypie propozycjamiŹródło: Agencja Gazeta, fot: Dawid Żuchowicz
d3hcbm0
d3hcbm0
Najważniejsze propozycje dla Pragi Południe:

Dokończenie obwodnicy śródmiejskiej:

Trzaskowski tłumaczy, że będzie poprowadzona w tunelu pod rondem Wiatraczna. - Sprawa niesłychanie istotna, która pomoże rozwiązać wiele problemów Pragi Południe, ale także całej Warszawy - przekonywał.

Poprawa warunków w mieszkaniach komunalnych:

Kandyda dodaje, że wiążę się to również z podłączeniem do sieci ciepłowniczej.

Sinfonia Varsovia:

- Centrum Kultury, najważniejsza z inwestycji w Warszawie. Bardzo się ciesze, że po tej stronie Wisły, przy ulicy Grochowskiej. To będzie jeden z tych projektów, z których dumna będzie cała Warszawa - ocenił Trzaskowski.

Podczas spotkania z mieszkańcami Pragi Południe, poseł został zapytany, skąd zamierza wziąć pieniądze na sfinansowanie tych obietnic.

d3hcbm0

Tłumczył, że każdą z propozycji, którą zgłasza ma dokładnie wyliczoną. - Wiemy, ile kosztuje budowa obwodnicy śródmiejskiej. To jest zaplanowane, to 880 milionów złotych. Jeśli uwzględnimy kwestie ekranów i skrzyżowania, o którym mówiłem te koszty będą większe, ale rozłożone na lata i dokładnie budżetowane - odpowiedział.

Z kolei koszty podłączenia budynków do sieci ciepłowniczej jest kwestią negocjacji. - Podłączenie jednej kamienicy to około 40 tysięcy złotych. Czasem te koszty idą kilkukrotnie w górę, to właśnie kwestia negocjacji - przekonywał kandydat. Dodał, że policzą dokładnie kamienice i przedstawią konkretny program.

Zobacz także: PiS miażdży PO w kolejnym sondażu. Zdumiewająca reakcja Grzegorza Schetyny

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d3hcbm0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hcbm0