Trwa ładowanie...
d2y4sab

"Codziennie dokonywane są zbrodnie na bezbronnych zwierzętach". Demonstracja w sobotę

„Komercyjne schroniska, intensywne hodowle, fermy, cyrki, laboratoria, myślistwo we wszystkich tych dziedzinach lobbyści dorabiają się na cierpieniu zwierząt”.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Codziennie dokonywane są zbrodnie na bezbronnych zwierzętach". Demonstracja w sobotę
d2y4sab

Marsz rozpocznie się w sobotę o godz. 12 na placu Na Rozdrożu i przejdzie pod ministerstwo Sprawiedliwości. Jego uczestnicy zaprotestują przeciwko stosowaniu przemocy wobec zwierz*ąt. Aktywiście będą apelować do władz o zwiększenie ochrony praw zwierząt i egzekwowanie kar dla osób znęcających się nad nimi.*

Organizatorem demonstracji jest Obywatelska Inicjatywa Ustawodawcza „Polska dla zwierząt”, która powstała rok temu. Współorganizuje ją Fight For Animals - Poland oraz Fundacja "Dar Serca Pokrzywdzonym Zwierzętom".

„Codziennie w Polsce i na całym świecie dokonywane są zbrodnie na bezbronnych zwierzętach które człowiek więzi, wykorzystuje, zadaje ból i morduje. Komercyjne schroniska, intensywne hodowle, fermy, cyrki, laboratoria, myślistwo we wszystkich tych dziedzinach lobbyści dorabiają się na cierpieniu zwierząt” – czytamy na stronie wydarzenia.

d2y4sab

W proteście udział na Facebooku zadeklarowało prawie dwa tysiące osób. Ponad sześć tysięcy interesuje się wydarzeniem. Organizatorzy proszą o pomoc w rozpowszechnianiu wydarzenia i zapewnieniu sprzętu potrzebnego w demonstracji: „Potrzebne będą kijki w większej ilości - do flag banerów, transparentów najlepiej sprawdzają się kije do szczotek i mopów, bo są lekkie”.

I dodają: "Pokażmy że świadomość Polaków w tej kwestii jest coraz większa".

Przeczytaj też: Kolejny atak na kawiarnię prowadzoną przez Irańczyka. W kraju grozi mu kara śmierci

d2y4sab

Podziel się opinią

Share

d2y4sab

d2y4sab