Trwa ładowanie...

Czerwone wychodki stanęły przy pomniku Umschlagplatz

Przy ulicy Stawki postawiono kilka przenośnych toalet. Nie byłoby w tym nic kontrowersyjnego, gdyby nie fakt, że w tym miejscu w latach 1942-43 Niemcy gromadzili Żydów z warszawskiego getta przed wywózką do obozu zagłady w Treblince.

Czerwone wychodki stanęły przy pomniku UmschlagplatzŹródło: Agencja Gazeta, fot: Maciej Jaźwiecki
dt8pmbk
dt8pmbk

Do ustawienia toalet w tym miejscu nie przyznaje się Zarząd Terenów Publicznych, ani Zarząd Dróg Miejskich, informuje wyborcza.pl. – Zostały zamówione bez naszej zgody na zajęcie pasa drogi – mówiła w radiu RDC Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com, fot: Miasto jest nasze

Rzecznik Śródmieścia przypuszcza, że toalety mogły stanąć na polecenie organizatora Marszu Żywych. To coroczne wydarzenie, podczas którego Żydzi z wielu krajów oraz Polacy upamiętnią ofiary Holokaustu i przechodzą "Drogą Śmierci" między hitlerowskimi obozami zagłady Auschwitz I i Auschwitz II Birkenau. W tym dniu w Warszawie obok Muzeum Polin na odwiedzających będzie czekać Namiot Spotkań, w którym będą odbywać się wydarzenia związane z upamiętnieniem ofiar.

Rzeczniczka ZDM zapowiedziała, że podejmie działania zmierzające do usunięcia wychodów z tego miejsca. W efekcie toalety przesunięto... kilka metrów dalej.

Zobacz także: Paweł Deresz: Obywatele RP wygrali

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

dt8pmbk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt8pmbk