Trwa ładowanie...
d30rzrd

Czy znamy swojego sąsiada? (RAPORT)

W porównaniu z innymi miastami w Polsce warszawiacy raczej trzymają sąsiadów na dystans i rzadziej mówią im "dzień dobry"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czy znamy swojego sąsiada? (RAPORT)
d30rzrd

Sąsiedzkie stosunki Polaków to obraz jak z perypetii Kargula i Pawlaka, czy spokojna idylla? Bliska i zażyła przyjaźń, czy częste kłótnie i spory? A może totalna obojętność? Jak wyglądają relacje między sąsiadami w Warszawie? Najnowszy raport „Czy znamy swojego sąsiada?” wykonany na zlecenie Pasaży Tesco przez Millward Brown pokazuje, jaki jest współczesny stosunek warszawiaków do sąsiadów i jakie są nasze oczekiwania co do tych relacji. W badaniu wzięły udział reprezentatywne próby mieszkańców 19 miast Polski, w tym Warszawy.

* Zobacz także: Jak duże są warszawskie rodziny? (MAPA) *

Mieszkańcy Warszawy są zadowoleni ze wszystkich bądź z większości swoich sąsiadów (74%). Aż 94% badanych ma dobre relacje z osobami z sąsiedztwa, co umiejscawia warszawiaków blisko wyniku ogólnopolskiego (95%). Mieszkańcy tego miasta trzymają sąsiadów na dystans – przyznaje się do tego aż 60% warszawiaków, co znacznie przewyższa średnią ogólnopolską (48%). Pomimo dystansu kontakty te są jednak pełne życzliwości (74%). Warszawiacy najczęściej nie witają się z nikim na ulicy. Aż 4% badanych nikomu nie mówi „dzień dobry” – to najwyższy wynik w kraju.


*Zobacz także: W Warszawie najtrudniej znaleźć męża! *

d30rzrd

Podziel się opinią

Share

d30rzrd

d30rzrd