Trwa ładowanie...

Dwa nowe piece w oczyszczalni ścieków Czajka. Trwa docelowa naprawa

Dwa wielkie piece, tzw. rekuperatory zostaną zamontowane w oczyszczalni ścieków Czajka. To element docelowej naprawy spalarni osadów, która będzie trwała rok.

Dwa nowe piece w oczyszczalni ścieków Czajka. Trwa docelowa naprawaŹródło: Materiały prasowe
d2mhttc
d2mhttc

Zamontowane piece mają wysokość 11 metrów. Każdy z nich waży 20 ton. W temperaturze 600 stopni będą spalały osady pozostałe po oczyszczaniu ścieków. To zredukuje ilość odpadów, którą trzeba będzie wywozić z oczyszczalni. Najpierw wymieniony zostanie jeden, a potem drugi piec. Dzięki temu spalarnia cały czas będzie spalać osady – informuje „Gazeta Stołeczna”.

Miejscy wodociągowcy podpisali umowę z firmą PPUH Eko-Energia Sp. z o.o. na zaprojektowanie, budowę i montaż pieców. To element docelowej naprawy spalarni. Prace firmy zostały wycenione na 14,5 mln zł. Na przeprowadzenie napraw ma 49 tygodni.

Docelowa naprawa

Spalarnia osadów w oczyszczalni Czajka popsuła się w grudniu 2018 r. Rok później wymieniony został element urządzenia, który wykonany był ze stali o zbyt niskiej odporności na temperaturę. Pod koniec 2019 r. spalarnia wznowiła działalność. Była to tylko prowizoryczna naprawa spalarni.

Przez niemal rok, kiedy nie działała spalarnia, osady z oczyszczalni Czajka były wywożone przez cztery firmy, z którymi umowy podpisał MPWiK. Teraz rozpocznie się docelowa naprawa spalarni osadów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2mhttc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mhttc