Trwa ładowanie...
du7z30s

Dwa nowe piece w oczyszczalni ścieków Czajka. Trwa docelowa naprawa

Dwa wielkie piece, tzw. rekuperatory zostaną zamontowane w oczyszczalni ścieków Czajka. To element docelowej naprawy spalarni osadów, która będzie trwała rok.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa, 08.10.2019. Awaryjny kolektor oczyszczalni Czajka (East News)
Warszawa, 08.10.2019. Awaryjny kolektor oczyszczalni Czajka (East News) (Materiały prasowe)
du7z30s

Zamontowane piece mają wysokość 11 metrów. Każdy z nich waży 20 ton. W temperaturze 600 stopni będą spalały osady pozostałe po oczyszczaniu ścieków. To zredukuje ilość odpadów, którą trzeba będzie wywozić z oczyszczalni. Najpierw wymieniony zostanie jeden, a potem drugi piec. Dzięki temu spalarnia cały czas będzie spalać osady – informuje „Gazeta Stołeczna”.

Miejscy wodociągowcy podpisali umowę z firmą PPUH Eko-Energia Sp. z o.o. na zaprojektowanie, budowę i montaż pieców. To element docelowej naprawy spalarni. Prace firmy zostały wycenione na 14,5 mln zł. Na przeprowadzenie napraw ma 49 tygodni.

Docelowa naprawa

Spalarnia osadów w oczyszczalni Czajka popsuła się w grudniu 2018 r. Rok później wymieniony został element urządzenia, który wykonany był ze stali o zbyt niskiej odporności na temperaturę. Pod koniec 2019 r. spalarnia wznowiła działalność. Była to tylko prowizoryczna naprawa spalarni.

Przez niemal rok, kiedy nie działała spalarnia, osady z oczyszczalni Czajka były wywożone przez cztery firmy, z którymi umowy podpisał MPWiK. Teraz rozpocznie się docelowa naprawa spalarni osadów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

du7z30s

Podziel się opinią

Share
du7z30s
du7z30s