Trwa ładowanie...
d3erly6

Dwie nowe karetki dla Mokotowa i Bielan

Warszawski „Meditrans” kupił dwie nowe karetki. Ambulanse będą służyły mieszkańcom Mokotowa i Bielan. Wartość zakupu to ok. 1,2 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W spotkaniu z ratownikami uczestniczyła członek zarządu woj. mazowieckiego Elżbieta Lanc
W spotkaniu z ratownikami uczestniczyła członek zarządu woj. mazowieckiego Elżbieta Lanc (Materiały prasowe)
d3erly6

„Meditrans” z własnych środków kupił dwa nowoczesne ambulanse. Każdy z nich wyposażony jest w najnowszej generacji sprzęt medyczny czyli defibrylator transportowy, transporter i nosze transportowe – poinformował Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Koszt zakupu to ponad 1,2 mln zł. Ambulanse trafią do oddziału Mokotów Oś. Wierzbno przy ul. Puławskiej 120 i do oddziału Bielany Oś. Wrzeciono przy ul. Wrzeciono 41.

Zobacz także: Chcieli pomóc kobiecie. Zostali zrugani przez pogotowie

230 tysięcy wyjazdów rocznie

„Tylko w ubiegłym roku warszawski „Meditrans” wyjeżdżał do pacjentów blisko 230 tys. razy. Ta liczba najlepiej odzwierciedla jak duże jest zapotrzebowanie. Każde z tych zgłoszeń było inne, w każdym najważniejszy był czas. Im szybciej ratownicy dotrą do pacjenta, tym większa szansa na udzielenie mu pomocy. Dlatego inwestowanie w nowoczesne karetki i profesjonalny sprzęt jest dla nas priorytetem. To niezwykle ważne, aby w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia pacjenci mieli zapewnioną pomoc na najwyższym poziomie” - podkreśliła członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc podczas odbioru karetek przez ratowników.

d3erly6

Warszawski Oddział Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” rozwija się systematycznie. Tylko w ubiegłym roku trafiło do niego 13 nowych ambulansów, które zastąpiły stare karetki. Zakup nowych aut był możliwy dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3erly6

Podziel się opinią

Share

d3erly6

d3erly6