Trwa ładowanie...

Echa awarii w oczyszczalni ścieków Czajka w Warszawie. Będą kontrole w całym kraju

GIOŚ zażądał, aby gminy sprawdziły procedury dotyczące awarii oczyszczalni ścieków. To echa problemów, które powstały po usterce w Warszawie. W przyszłym roku w całej Polsce ma dojść do kontroli.

Echa awarii w oczyszczalni ścieków Czajka w Warszawie. Będą kontrole w całym krajuŹródło: East News, fot: PIOTR MOLECKI
d2vyt69
d2vyt69

Generalny Inspektorat Ochrony Środowiska wskazuje awarię w oczyszczalni ścieków Czajka w Warszawie jako przyczynę zmian. Gminy muszą sprawdzić procedury na wypadek poważnej usterki. To kwestia związana z bezpieczeństwem i ochroną środowiska. Rzeczniczka GIOŚ ma nadzieję, że wezwanie zostanie potraktowanie priorytetowo przez jednostki samorządu terytorialnego - podaje PAP.

Dodatkowo w przyszłym roku ma dojść do kontroli oczyszczalni ścieków w całym kraju. Kilka dni po awarii minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej zlecił Wodom Polskim kontrole instalacji ściekowych w Polsce. Inspekcja ma się odbyć pod kątem funkcjonowania systemów zabezpieczających i pozwoleń wodnoprawnych.

Do awarii w oczyszczalni ścieków Czajka doszło pod koniec sierpnia. W efekcie usterki nieczystości zostały zrzucone do Wisły. Rząd zdecydował się na budowę tymczasowego rurociągu, którym ścieki są przetransportowywane do oczyszczalni. Pierwotna instalacja okazała się niewystarczająca, więc w ubiegłym tygodniu doszło do dołożenia nowych pomp. Wówczas nieczystości znowu zostały zrzucone do rzeki.

Zobacz także: Kontrowersyjny wpis o Czarnobylu. Marek Suski poszedł o krok dalej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2vyt69
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vyt69