Trwa ładowanie...
d160sqk

Fałszywy policjant wystawiał na Woli mandaty

"Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fałszywy policjant wystawiał na Woli mandaty
d160sqk

Policjant policjantowi nierówny. Mundurowi z Woli zatrzymali mężczyznę, który na ulicy Działdowskiej ubrany w policyjną czapkę zatrzymywał samochody do kontroli drogowe i usiłował karać kierowców mandatem. - Mając 1,7 promila alkoholu usiłował karać kierowców za nieustąpienie przejazdu samochodu, którym kierował - informuje Komenda Stołeczna Policji.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w okolicach ulicy Działdowskiej. Policjanci z Woli otrzymali zgłoszenie, że mężczyzna w średnim wieku poruszający się fiatem croma, podaje się za policjanta, zatrzymuje samochody do kontroli drogowej i usiłuje ukarać kierowców mandatem za "nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu Policji". Mężczyzna miał mieć na głowie policyjną czapkę. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, z miejsca zauważyli podejrzany samochód. Kierowcę zatrzymano do kontroli.

Za kierownicą samochodu siedział 37-letni Marcin P. W samochodzie funkcjonariusze znaleźli policyjną czapkę oraz koszulkę z napisem "Policja". Jak informuje KSP, "od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu". W czasie interwencji mężczyzna zachowywał się agresywnie, używał wulgarnych słów wobec interweniujących funkcjonariuszy.

d160sqk

30-latek został przewieziony do Komendy przy ul. Żytniej. tam stanowczo odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu, więc przeprowadzono je dopiero w szpitalnym laboratorium.

Marcin P. usłyszał już pięć zarzutów. Będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości (1,7 promila), znieważenie funkcjonariuszy publicznych, naruszenie nietykalności cielesnej, wywieranie wpływu na czynności oraz za podawanie się za funkcjonariusza publicznego. O wysokości kary zadecyduje sąd.

Przeczytajcie też: Marihuana i konopie w mieszkaniu na Ursynowie [ZDJĘCIA]

d160sqk

Podziel się opinią

Share
d160sqk
d160sqk