Trwa ładowanie...

Finał WOŚP już po raz 28. Koncerty, zbiórka i atrakcje w najbliższy weekend w całej Warszawie

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę 12 stycznia br. Warszawa przygotowuje się do wielkiego koncertu i licznych imprez towarzyszących WOŚP. W związku z finałem w centrum stolicy pojawią się tymczasowe zmiany w ruchu oraz parkowaniu.

Finał WOŚP już po raz 28. Koncerty, zbiórka i atrakcje w najbliższy weekend w całej WarszawieŹródło: PAP, fot: Artur Reszko
d2i36yf
d2i36yf

Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej w Warszawie muszą przygotować się na zmiany w ruchu już w sobotę 11 stycznia.

Na ten dzień zaplanowano bieg ''Policz się z cukrzycą'', który tradycyjnie już towarzyszy finałowi WOŚP. Tegoroczny bieg odbędzie się w Warszawie już po raz 14. Na biegaczy czeka nowa trasa. Uczestnicy sobotniej imprezy będą musieli pokonać ulice: Krakowskie Przedmieście, Świętokrzyską, pl. Powstańców Warszawy, ul. Jasną, Mazowiecką i pl. marsz. J. Piłsudskiego.

Start i meta 5-kilometrowego biegu "Policz się z cukrzycą" będą zlokalizowane na pl. Teatralnym.

Finał WOŚP 2020 w Warszawie. Po raz pierwszy na pl. Bankowym

Warszawski ratusz przypomina, że od 2 do 16 stycznia zamknięty jest parking na pl. Teatralnym. Od 5 do 16 stycznia niedostępne będą także miejsca parkingowe na pl. Bankowym.

Warszawski Urząd Miasta informuje o utrudnieniach związanych z finałem WOŚP um.waw.pl
Warszawski Urząd Miasta informuje o utrudnieniach związanych z finałem WOŚP Źródło: um.waw.pl, fot: UM Warszawa

Przypomnijmy, że tegoroczny finał WOŚP w Warszawie po raz pierwszy odbędzie się właśnie na pl. Bankowym. W poprzednich latach koncerty i tradycyjne "Światełko do Nieba" odbywały się na placu Defilad, u stóp Pałacu Kultury i Nauki.

d2i36yf

W związku z finałem WOŚP wyłączona z ruchu zostanie jezdnia łącząca plac z ul. Elektoralną oraz jezdnia po południowej stronie placu (pomiędzy ul. Marszałkowską a Elektoralną) – nie będzie można skręcić z ul. Marszałkowskiej lub pl. Bankowego w ul. Elektoralną lub wyjechać z ul. Przechodniej na ul. Marszałkowską. Natomiast od niedzieli, 5 stycznia przywrócone zostanie połączenie ulic Przechodniej i Elektoralnej.

Od środy, 8 stycznia wyłączone z parkowania będą miejsca wzdłuż głównego budynku Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego przy pl. Bankowym 3/5.

Cały plac Bankowy oraz ul. Marszałkowska na odcinku od al. "Solidarności" do ul. Królewskiej będą zamknięte w dniu finału WOŚP, w niedzielę, 12 stycznia.

Finał WOŚP 2020 w Warszawie. Na pl. Bankowym powstaje scena, na której 12 stycznia zagra Orkiestra Agencja Gazeta
Finał WOŚP 2020 w Warszawie. Na pl. Bankowym powstaje scena, na której 12 stycznia zagra Orkiestra Źródło: Agencja Gazeta, fot: Kuba Atys

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl.

d2i36yf

Finał WOŚP 2020 w Warszawie. Pieniądze dla Australii

Na początku tygodnia szef WOŚP Jurek Owsiak zaapelował do sztabów w Australii, aby wszystkie zebrane środki przekazać dla ofiar pożarów. Ogień pustoszy kontynent, temperatury sięgają 50 stopni Celsjusza.

Hasło 28. finału WOŚP to "Wiatr w żagle". W tym roku Orkiestra zbiera pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Szczególnie uwzględnione mają zostać takie dziedziny jak: chirurgia ogólna, kardiochirurgia i neurochirurgia.

Na koncie WOŚP jest już ponad 6 mln zł.

d2i36yf

Źródło: UM Warszawa

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Szymon Hołownia chciałby, by Donald Tusk mu doradzał

d2i36yf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i36yf