Trwa ładowanie...

Finał WOŚP już po raz 28. Weekendowe utrudnienia w ruchu

12 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 28. W tym roku po raz pierwszy wielki finał zaplanowano na pl. Bankowym w Warszawie. Tam zaplanowano liczne koncerty i "Światełko do Nieba".

Share
Finał WOŚP już po raz 28. Weekendowe utrudnienia w ruchuŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
dh6vl58

Warszawa przygotowuje się do 28. finału WOŚP. Po raz pierwszy scena, na której wystąpią liczne zespoły, wokaliści, gdzie będzie przekazywana informacja o zebranej kwocie nie stanie na placu Defilad.

Głównym punktem WOŚP w Warszawie będzie w tym roku plac Bankowy.

Finał WOŚP. Bieg "Policz się z cukrzycą" na ulicach Warszawy

Pierwsze wydarzenia związane z WOŚP odbędą się w stolicy już w najbliższą sobotę. 11 stycznia wystartuje bieg ''Policz się z cukrzycą'', który tradycyjnie już towarzyszy finałowi WOŚP. Tegoroczny bieg odbędzie się w Warszawie już po raz 14. Na biegaczy czeka nowa trasa. Uczestnicy sobotniej imprezy będą musieli pokonać ulice: Krakowskie Przedmieście, Świętokrzyską, pl. Powstańców Warszawy, ul. Jasną, Mazowiecką i pl. marsz. J. Piłsudskiego.

Zobacz też: Tomasz Grodzki działa wbrew rządowi. Adam Bielan: żenujące

W związku z tym od piątku, 10 stycznia, od godz. 23.00 do poniedziałku, 13 stycznia, do godz. 4.00 zamknięta dla ruchu będzie ul. Senatorska na odcinku od ul. Wierzbowej do Moliera. Trasa, którą będą musieli pokonać uczestnicy imprezy będzie wyłączona z ruchu w godz. 11.00-14.00.

dh6vl58

Szczegóły można znaleźć na stronie warszawskiego ratusza. Z kolei ZTM w Warszawie podaje, że na czas biegu zmienią się trasy kilkunastu autobusowych. Dotyczy to linii nr: 102, 105, 107, 111, 116, 180, 222, 503, 518, które pojadą objazdem przez Al. Jerozolimskie i ul. Marszałkowską.

Linie 128 oraz 178 będą kursowały ulicą Marszałkowską do pl. Bankowego. Autobusy linii 128 w kierunku Szczęśliwic zostaną skierowane ulicami Bielańską, Wierzbową, pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewską do ul. Marszałkowskiej. Autobusy linii 175 w kierunku pl. marsz. J. Piłsudskiego pojadą Marszałkowską, Senatorską i Wierzbową, natomiast w drodze powrotnej – Wierzbową, Królewską i Marszałkowską.

Finał WOŚP. Niedzielny koncert na pl. Bankowym

Kierowcy, którzy w najbliższych dniach chcą parkować w pobliżu pl. Bankowego i Teatralnego powinni się zapoznać e zmianami, które już obowiązują.

Od 10 do 13 stycznia zamknięte dla ruchu będą wjazdy ulic Elektoralnej i Przechodniej na pl. Bankowy. 12 stycznia w godz. 10.00-24.00, zamknięty będzie pl. Bankowy i ul. Marszałkowska na odcinku od al. "Solidarności" do ul. Królewskiej (możliwy wyjazd z pl. Żelaznej Bramy w kierunku ul. Królewskiej).

dh6vl58

Od sobotniego poranka, 11 stycznia, do niedzieli, 12 stycznia do godz. 10.00, swoje trasy zmienią autobusy linii 111 i 222, które w kierunku przystanków Esperanto i Bielańska pojadą ulicami Królewską i Marszałkowską (w przeciwnym kierunku autobusy linii 222 będą kursowały na trasie Wierzbowa – pl. marsz. J. Piłsudskiego – Królewska). W niedzielę od godz. 10.00 (do ok. godz. 1.00 w poniedziałek) autobusy linii 107 i 111 (w kierunku Kierbedzia i Gocławia) będą kursować al. „Solidarności” i Bielańską, natomiast w kierunku Esperanto pojadą ulicami Senatorska, Miodową, Kapucyńską i al. „Solidarności”. Autobusy linii 222 pojadą ul. Królewską na pl. Grzybowski, natomiast 520 – al. Jana Pawła II.

Finał WOŚP. Wydarzenia na Pradze-Południe

Wydarzenia i koncerty związane z 28. finałem WOŚP odbędą się w niemal każdej dzielnicy Warszawy. Praga-Południe.

Jednym z miejsc, które zaprasza na różnego rodzaju wydarzenia jest siedziba Hufca ZHP Warszawa Praga – Południe, przy ul. Samolotowej 2. Warsztaty kosmetyczne oraz "Las w słoiku", a także "Pierwsza pomoc w praktyce" to tylko kilka wydarzeń.

Specjalna licytacja odbędzie się w centrum kultury "PROM Kultury" na Saskiej Kępie, a "Światełko do Nieba" rozbłyśnie nad Balatonem na Gocławiu.

Źródło: UM Warszawa

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dh6vl58
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dh6vl58
dh6vl58