Trwa ładowanie...
d10sus7

Gigantyczna awaria ciepłownicza w Wilanowie. "W okolicy szpital i dwa przedszkola"

Robotnicy usuwają już uszkodzoną rurę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gigantyczna awaria ciepłownicza w Wilanowie. "W okolicy szpital i dwa przedszkola"
d10sus7

Poważna awaria ciepłownicza w warszawskim Wilanowie. Od wczoraj bez ogrzewania jest około 60 budynków przy ulicy Rzeczpospolitej. Doszło tam do uszkodzenia sieci ciepłowniczej. Rzecznik Veolia Energia Warszawa Adam Rafalski mówi, że awaria powinna zostać usunięta do 14.00.

W tej chwili trwa już usuwanie uszkodzonej rury. Będzie również montowany jej nowy fragment. Na liście budynków bez ogrzewania jest m.in. prywatny szpital i dwa przedszkola - przy ulicach Ledóchowskiej i Hlonda. Wiadomo, że awaria nie wpływa na pracę szpitala , gdyż posiada on własny węzeł ciepłowniczy. Natomiast w przedszkolach zajęcia mają się odbywać zgodnie z planem. Stąd apel, by dzieci były dziś cieplej ubrane.

Prawdopodobną przyczyną uszkodzenia mogła być niska temperatura, której nie wytrzymała właśnie jedna z rur. Ciepłownicy apelują do mieszkańców Wilanowa o cierpliwość i zapewniają, że zrobią wszystko by jak najszybciej usunąć skutki tej awarii. Jednak najnowsze informacje są już mniej optymistyczne i mówią o powrocie ogrzewania w godzinach wieczornych.

d10sus7

- W żłobku i przedszkolach, pracownicy starają się w miarę możliwości dogrzewać poszczególne pomieszczenia. Jednak w największym stopniu, nasi mieszkańcy skarżą się na brak ciepłej wody. O ile sama awaria ma zostać usunięta do godziny 14.00, to do domów ciepło wróci najprawdopodobniej dopiero wieczorem - informuje WawaLove.pl Elwira Wiechecka, rzecznik prasowy Urzędu Dzielnicy Wilanów . Ten fakt potwierdza również w komunikacie dostawca: "Veolia Energia Warszawa SA informuje, że wznowienie dostaw ciepła do budynków w rejonie ulic: Branickiego, Hlonda, Klimczaka, nastąpi w dniu 22.01.2016 do godz. 24.00."

Źródło: IAR

Przeczytajcie też: Ratusz zarabia na parkingach podziemnych w centrum Warszawy. "W zeszłym roku ponad 1,2 mln zł"

d10sus7

Podziel się opinią

Share
d10sus7
d10sus7