Trwa ładowanie...
d3r462a

Gocław. Pięć ofert na projekty linii tramwajowej na południe Warszawy

Linia tramwajowa na Gocław to jedna z najważniejszych inwestycji, którą władze w stolicy chcą zrealizować w najbliższej przyszłości. Czeka na nią ok. 50 tys. mieszkańców osiedli Gocław i Międzynarodowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Tramwaje Warszawskie zapowiadają początek budowy linii na Gocław na 2021 r.
Warszawa. Tramwaje Warszawskie zapowiadają początek budowy linii na Gocław na 2021 r. (PAP, Fot: PAP)
d3r462a

Warszawski ratusz zapewnia, że linia tramwajowa na Gocław powstanie. Jest pięć ofert na zaprojektowanie trasy. Dwie z nich mieszczą się w budżecie, jaki miasto chce przeznaczyć na inwestycję, tzn. 6,2 mln zł.

Zaproponowane przez pięć firm projekty mieszczą się w przedziale od 5,8 mln zł do ponad 10 mln zł. Najwyższą ofertę złożyła spółka TPF Sp. z o.o – to ok. 10,5 mln zł. Kolejne propozycje to Egis Poland Sp. z o.o. – 7,38 mln zł i Mosty Katowice Sp. z o.o. – prawie 8 mln zł). Najniższe oferty wpłynęły od konsorcjum firm MPRB Sp. z o.o., MP-Mosty Sp. z o.o. i Arcadis sp. z o. o. – 5,83 mln zł oraz spółki Progreg Sp. z o.o., - 5,85 mln zł.

Tramwaje Warszawskie przyznają, że o wyborze wykonawcy zdecyduje głównie zaproponowana cena. Firma, która zostanie wybrana w przetargu w ciągu 9 miesięcy powinna przygotować dokumentację projektową i opracować projekty budowlane. Prace zaplanowano na lata 2021–2023.

d3r462a

Bogdan Zdrojewski o funkcji marszałka Senatu dla opozycji

Trasa na Gocław ma liczyć siedem przystanków. Zmiany obejmą już al. Waszyngtona, skąd nowa linia zostanie poprowadzona. W planach jest przebudowa 2,5 km torów i 9 peronów przystankowych. Dojdzie też do przebudowy i obniżenia al. Stanów Zjednoczonych.

Dalej, zgodnie z komunikatem Tramwajów Warszawskich, trasa tramwaju na Gocław będzie poprowadzona "w ciągu rezerwy terenowej", między nowo zbudowanymi osiedlami przy ul. Nowaka-Jeziorańskiego do ul. generała Bora-Komorowskiego. Ostatni odcinek o długości 1,5 km zostanie poprowadzony w ciągu ul. generała Bora-Komorowskiego do pętli autobusowej w pobliżu trasy Siekierkowskiej. Przebudowana zostanie również sama pętla Gocław.

W godzinach szczytu tramwaje na Gocław mają kursować co 4 minuty. Cała trasa będzie liczyć dokładnie 3,6 km, a przejazd trasą nie powinien zająć więcej niż 20 minut. Linia tramwajowa na Gocław jest dofinansowana ze środków unijnych na lata 2014–2020.

Źródło: inżynieria.com

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3r462a

Podziel się opinią

Share

d3r462a

d3r462a