Trwa ładowanie...

Gocław. Pięć ofert na projekty linii tramwajowej na południe Warszawy

Linia tramwajowa na Gocław to jedna z najważniejszych inwestycji, którą władze w stolicy chcą zrealizować w najbliższej przyszłości. Czeka na nią ok. 50 tys. mieszkańców osiedli Gocław i Międzynarodowa.

Gocław. Pięć ofert na projekty linii tramwajowej na południe WarszawyŹródło: PAP, fot: PAP
d1taz7o
d1taz7o

Warszawski ratusz zapewnia, że linia tramwajowa na Gocław powstanie. Jest pięć ofert na zaprojektowanie trasy. Dwie z nich mieszczą się w budżecie, jaki miasto chce przeznaczyć na inwestycję, tzn. 6,2 mln zł.

Zaproponowane przez pięć firm projekty mieszczą się w przedziale od 5,8 mln zł do ponad 10 mln zł. Najwyższą ofertę złożyła spółka TPF Sp. z o.o – to ok. 10,5 mln zł. Kolejne propozycje to Egis Poland Sp. z o.o. – 7,38 mln zł i Mosty Katowice Sp. z o.o. – prawie 8 mln zł). Najniższe oferty wpłynęły od konsorcjum firm MPRB Sp. z o.o., MP-Mosty Sp. z o.o. i Arcadis sp. z o. o. – 5,83 mln zł oraz spółki Progreg Sp. z o.o., - 5,85 mln zł.

Tramwaje Warszawskie przyznają, że o wyborze wykonawcy zdecyduje głównie zaproponowana cena. Firma, która zostanie wybrana w przetargu w ciągu 9 miesięcy powinna przygotować dokumentację projektową i opracować projekty budowlane. Prace zaplanowano na lata 2021–2023.

Bogdan Zdrojewski o funkcji marszałka Senatu dla opozycji

Trasa na Gocław ma liczyć siedem przystanków. Zmiany obejmą już al. Waszyngtona, skąd nowa linia zostanie poprowadzona. W planach jest przebudowa 2,5 km torów i 9 peronów przystankowych. Dojdzie też do przebudowy i obniżenia al. Stanów Zjednoczonych.

d1taz7o

Dalej, zgodnie z komunikatem Tramwajów Warszawskich, trasa tramwaju na Gocław będzie poprowadzona "w ciągu rezerwy terenowej", między nowo zbudowanymi osiedlami przy ul. Nowaka-Jeziorańskiego do ul. generała Bora-Komorowskiego. Ostatni odcinek o długości 1,5 km zostanie poprowadzony w ciągu ul. generała Bora-Komorowskiego do pętli autobusowej w pobliżu trasy Siekierkowskiej. Przebudowana zostanie również sama pętla Gocław.

W godzinach szczytu tramwaje na Gocław mają kursować co 4 minuty. Cała trasa będzie liczyć dokładnie 3,6 km, a przejazd trasą nie powinien zająć więcej niż 20 minut. Linia tramwajowa na Gocław jest dofinansowana ze środków unijnych na lata 2014–2020.

Źródło: inżynieria.com

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1taz7o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1taz7o