Trwa ładowanie...

II Linia metra. Wmurowano akt erekcyjny oraz kapsułę z życzeniami od warszawiaków

Gronkiewicz-Waltz: "Może już wszyscy będą latać w kosmos, może metro będzie jakimś strasznym przeżytkiem"

Share
II Linia metra. Wmurowano akt erekcyjny oraz kapsułę z życzeniami od warszawiaków
d31yjzd

Na Targówku wmurowano właśnie akt erekcyjny w jeden ze stropów na budowie stacji Trocka II linii metra. Schowano go w specjalnej kapsule czasowej, w której znalazły się również życzenia dla przyszłych mieszkańców Warszawy.

"Dokument ten powstał dla upamiętnienia uroczystej chwili położenia kamienia węgielnego pod budowę odcinka wschodnio-północnego II linii metra w Warszawie" - możemy przeczytać w akcie podpisanym przez Hannę Gronkiewicz-Waltz .

Wmurowanie aktu erekcyjnego

— Hanna Gronkiewicz (@hannagw)

d31yjzd

O tym, że każdy może przekazać swoje życzenia dla warszawiaków, którzy będą żyli w naszym mieście w przyszłości, informowaliśmy jakiś czas temu . Umieszczone zostały w kapsule czasowej, zakopanejna budowie kolejnego odcnika II linii metra. - Poczekają tam na tych, którzy odkopią i przeczytają je za 100, a może nawet 200 lat - mówił wówczas WawaLove.pl Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza.

- Jest ich około stu. Być może ta tuba zostanie odpakowana i za sto lat, za dwieście zobaczą, jak myśmy tutaj żyli. Może już wszyscy będą latać w kosmos, może metro będzie jakimś strasznym przeżytkiem, tak jak karoca dla nas - mówiła dziś prezydent Warszawy.

Metro na Targówek

Od maja trwa budowa odcinka wschodniego-północnego, na Targówek, którą prowadzi włoska firma Astaldi. - W tej chwili na Targówku budowane są ściany szczelinowe, które są tak naprawdę pierwszą potężną pracą budowlaną przy konstrukcji samej stacji. Wcześniej robiliśmy przekładki instalacji i sieci, które są w pobliżu placu budowy - powiedziała rzeczniczka warszawskiego metra Anna Bartoń. Dodała, że najbardziej zaawansowane prace są prowadzone na dwóch końcowych stacjach - "Targówek" i "Trocka".

d31yjzd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31yjzd
d31yjzd