Trwa ładowanie...

Jak powstało nowe logo Warszawskiego Transportu Publicznego? Wyjaśniamy

Od 1 stycznia na pojazdach transportu publicznego w Warszawie widnieje nowe logo. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał kulisy powstawania znaku.

Share
Jak powstało nowe logo Warszawskiego Transportu Publicznego? Wyjaśniamy
Źródło: wawlove, fot: Wawalove.pl
d40q497

W krótkim filmiku udostępnionym przez ZTM Warszawa widać z jakich symboli powstało nowe logo. To: Syrenka Warszawska, skót transportu "t" oraz znak "Publiczny". Po dodaniu tych znaków powstaje nowe logo "Warszawski Transport Publiczny".

Zobacz wideo: <a href="http://2012866" target="_blank" rel="nofollow">Szumlewicz: Za pobicie 14-latki odpowiedzialny jest minister Błaszczak</a>

Logo przypomina postać Warszawskiej Syrenki, wpisaną w koło. Jednak zdaniem niektórych mieszkańców znak nawiązuje do symbolu "Dziennika Telewizyjnego" emitowanego za czasów PRL. Inni jeszcze przypominają, że tak w PRL-u oznaczało się przystanki tramwajowe.

W konkursie roztrzygniętym 27 września 2017r. wybrano czerwone logo na białym tle. Jednak na autobusach i tramwajach ma kolory czerwono-żółte, a na wagonach metra biało-czerwone.

Oprac. Kinga Trzeszczkowska

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

d40q497

Podziel się opinią

Share
d40q497
d40q497