Trwa ładowanie...

Jaki chce poprawki w ustawie o ustroju Warszawy. "Wprowadzi to najniższe podatki miejskie"

Patryk Jaki w czwartek gościł w Katowicach, gdzie przedstawił swoje plany dotyczące nowej dzielnicy. - 19. dzielnica będzie specjalnym obszarem, gdzie będą obowiązywały najniższe podatki w tej części Europy dla nowych technologi - zapowiedział Jaki.

Jaki chce poprawki w ustawie o ustroju Warszawy. "Wprowadzi to najniższe podatki miejskie"Źródło: East News, fot: Łukasz Szelaga
d34gme1
d34gme1

Kandydat Zjednoczonej Prawicy tłumaczył, że dzięki wybudowaniu od postaw nowej dzielnicy wzdłuż Wisły sprawi, że miasto będzie w przyszłości konkurencyjne. - To są rozwiązania z zakresu smart city, które będą potrafiły wyznaczyć trendy i w przyszłości będą przewodzić w miejskiej gospodarce światowej - przekonywał.

- Warszawa jest ukonstytuowana za pomocą ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy. Chcielibyśmy wnieść poprawkach, które spowodują nową dzielnice wzdłuż Wisły. Ta dzielnica będzie specjalnym obszarem, gdzie będą obowiązywały najniższe podatki w tej części Europy - podkreślił Jaki.

Polityk przekonuje, że w 19. dzielnicy wszyscy będą chcieli testować nowoczesnych technologi i inwestować. - Dzielnica, która powstanie od samego początku, będzie miała wszystkie funkcje - zaznaczył.

d34gme1

Funkcja rekreacyjna: baseny, mini aquaparki, a w tym funkcja sportowa.

Funkcja turystyczna: minikort nad Wisłą.

Funkcja wypoczynkowa: - wykorzystanie elementów piaskowych, plaży i stworzenie mola, które miałoby element urozmaicający turystykę, a to jest ważny element, który może napędzać gospodarkę - tłumaczył Jaki.

Funkcja biurowa: w pełni autonomiczne i samowystarczalne.

Funkcja usługowa: wzdłuż Wisły, miejsca do handlu, który będą związane z gastronomią albo pamiątkami.

Funkcja mieszkaniowa: nowoczesne apartamentowce, wszystkie budynki miałby wymogi ekologiczne. - Wzdłuż Wisły mamy obszary natura 2000 i rezerwaty przyrody. Dlatego ta dzielnica byłaby płucem Warszawy. Tworzenie takich dzielnic może stanowić skuteczną receptę na walkę ze złą jakością powietrza - wyjaśnił wiceminister sprawiedliwości.

d34gme1

Funkcja kulturalna: nowy amfiteatr, gdzie mogłyby odbywać się plenerowe koncerty.

- I największy w Europie City Lab, czyli wszyscy inwestorzy, którzy poszukują miejsc, w których mogliby testować nowe pomysły i rozwiązania - powiedział kandydat.

Komunikacja wodna: po dzielnicy będzie można poruszać się miejskim transportem wodnym, taksówkami wodnymi oraz autobusami niskoemisyjnymi.

Nowoczesne urzędy: - Każdy na trzy miesiące będzie mógł założyć działalność gospodarczą. Będzie specjalny fundusz, który wspomoże finansowo inwestycje. To są popularne rozwiązania w Japonii, które się dobrze sprawdzają - powiedział Jaki.

Zobacz także: Jaki odpowiada Szczerbie. "To wykorzystanie tragedii w kampanii wyborczej

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d34gme1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34gme1