Jan Śpiewak: Będę kandydatem na urząd prezydenta Warszawy

Podczas poniedziałkowej konferencji Jan Śpiewak potwierdził swoją kandydaturę w wyborach samorządowych. - Udało nam się stworzyć szerokie porozumienie z Partią Zielonych, Inicjatywą Polską Barbary Nowackiej oraz stowarzyszeniem aktywistów - powiedział kandydat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Śpiewak: Będę kandydatem na urząd prezydenta Warszawy
(Wolne Miasto Warszawa, Fot: Karol Perkowski)
WP

Przewodniczący stowarzyszenia "Wolne Miasto Warszawa", Jan Śpiewak zapowiedział, że wygra stolica zielona, otwarta i wspólna, a hasłem komitetu będzie: "Wygra Warszawa".

Priorytety wyborcze Śpiewaka to uruchomienie przez miasto wielkiego programu budowy tanich mieszkań na wynajem, wsparcie osób starszych oraz rozliczenie afery reprywatyzacyjnej. Kandydat “Wygra Warszawa” chce postawić na rozwój usług publicznych i doprowadzić do obniżenia kosztów życia w mieście. - Symbolem zmian w myśleniu o mieście, ma być otoczenie Pałacu Kultury i Nauki Warszawskim Parkiem Centralnym - tłumaczy kandydat.

WP

- Członkowie “Wygra Warszawa” chcą reprezentować interesy mieszkańców stolicy rozczarowanych rządami Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości. Dotychczasową politykę władz Warszawy oceniają bardzo krytycznie. Ostatnich kilkanaście lat rządów w stolicy to nie tylko afera reprywatyzacyjna, lecz także narastający chaos przestrzenny i brak pomysłów na wsparcie najbardziej potrzebujących. Chcemy to zmienić - mówił Śpiewak na dzisiejszej konferencji prasowej. Zaznaczył, że nie chce patrzeć na rywalizację marionetek Kaczyńskiego i Schetyny.

Jan Śpiewak przedstawił kandydatki na funkcję wiceprezydentek Warszawy. Będą nimi:

  • Hanna Gospodarczyk, liderka warszawskiego Razem,
  • Paulina Piechna-Więckiewicz - wieloletnia radna RM Warszawy, Inicjatywy Polska,
  • Justyna Drath - współtwórczynię polskich ruchów miejskich z Razem
  • Dagmara Misztel - liderka warszawskich Zielonych.

Kandydatki “Wygra Warszawa” będą odpowiadać za:

WP
  • Gospodarczyk - kwestie społeczne,
  • Piechna-Więckiewicz - polityka, przestrzenna, kwestie równościowe, środki unijne,
  • Drath - edukacja i kultura,
  • Misztela: infrastruktura, ochrona środowiska, demokracja lokalna.

Przeczytaj też: Trzaskowski o Lex Deweloper. "To koniec słuchania głosów mieszkańców i respektowania ich praw"

Hanna Gospodarczyk przypomniała, że wśród mieszkańców Warszawy co dziesiąta osoba żyje z jakimś stopniem niepełnosprawności i m.in. zapowiedziała utworzenie sieci Lokalnych Ośrodków Wsparcia (LOW).

Paulina Piechna-Więckiewicz zadeklarowała walkę z chaosem przestrzennym i nowoczesne planowanie miasta uwzględniające potrzeby wszystkich grup społecznych. Obiecała również realne zaangażowanie Ratusza w tworzenie i promocję rozwiązań równościowych.

WP

Justyna Drath poruszyła problemy warszawskiej edukacji, niszczonej przez fatalne reformy minister Anny Zalewskiej. Zaproponowała aktywną politykę Ratusza na rzecz wsparcia publicznych szkół oraz podwyższenie dodatków motywacyjnych nauczycieli.

*Dagmara Misztela *uważa, że potrzebne jest przywrócenie kontroli nad kluczowymi obowiązkami miasta. - Gospodarka odpadami, dostawy ciepła czy transport publiczny powinny być tanie i ogólnodostępne, a na skutek lekkomyślnej polityki Ratusza ceny ciepła w Warszawie znacznie wzrosły - tłumaczyła kandyatka na wiceprezydenta Warszawy.

Zobacz także: **Nowoczesna wersja kałasznikowa”. Taka ma być najnowsza chińska

WP

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Polub WawaLove
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP